תושב ישראל שאביו מעזה חצה את הגבול לרצועה

הוריו של הצעיר שחצה את הגבול התחתנו במסגרת הליך איחוד משפחות והוא נולד בישראל. הוריו נמצאים כעת ברצועה. כשהוא זוהה חוצה את הגדר הוקפצו כוחות למקום, אך הוא כבר חצה את הגדר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גבול ישראל-רצועת עזה, בשנה שעברה
גבול ישראל-רצועת עזה, בשנה שעברה צילום: אילן אסייג

צעיר בן 20 שנולד בישראל לאב מעזה ואם ישראלית חצה את הגבול מישראל לרצועת עזה, כך נמסר היום (שישי) מצה"ל. הוריו של הצעיר מתגוררים בעזה, והוא חילק את זמנו בשנים האחרונות בין עזה לישראל. הצעיר נולד בישראל במסגרת הליך איחוד משפחות.

לדברי קצין בכיר, מפרטים ראשונים עולה כי בסביבות השעה 12:20 בצהריים זוהה אדם כשהוא מנסה לחצות את הגדר לכיוון רצועת עזה באזור שבין מעבר ארז לנתיב העשרה. בעקבות כך, הוקפצו למקום כוחות צה"ל, אך כאשר אלה הגיעו הוא כבר חצה לצדה השני של הגדר. תצפיות צבאיות זיהו כי אדם המזוהה עם חמאס אסף את התושב והוא ככל הנראה מתוחקר על ידי הארגון. לפי הקצין לא ניכר כי מישהו מחמאס המתין לחצייתו של הצעיר.

שירות הביטחון הכללי יחקור בשעות הקרובות את הסיבה לחצייה, וצפוי לתחקר גם את משפחתו של הצעיר. "החוצה מזוהה דקה או שתיים לפני שחצה, כאשר הכוחות הגיעו לשם הוא כבר היה בשטח עזה", אמר קצין בכיר בצה"ל בשיחה עם כתבים צבאיים. "אין לצה"ל דרך למנוע ממישהו שהחליט לחצות לעזה, לעבור לשם".

בתוך כך, יום לאחר מכן חצה אדם את הגבול מעזה לישראל. הוא נעצר על ידי כוחות צה"ל והועבר לתחקור כוחות הביטחון. מצה"ל נמסר כי האדם לא היה חמוש וכי לא היו לו כוונות לפגע בישראל. 

ברצועת עזה נעדרים כיום שלושה אזרחים ישראלים שחצו את גדר הגבול. בספטמבר 2014 חצה אברה מנגיסטו, תושב אשקלון, את הגבול באזור חוף זיקים. בימים הראשונים של הפרשה היה בידי מערכת הביטחון מידע על כך שמנגיסטו, אז בן 28, היה בידי כוחות הביטחון של חמאס, אך לא ידוע מה עלה בגורלו מאז. גם ניסיון ליצור קשר עם הרשויות בעזה, בניסיון להשיג פרטים נוספים על מקום הימצאו או מצבו, לא צלח. 

הישראלי הנוסף שנעדר בעזה הוא הישאם א-סייד, בדואי תושב הנגב שחצה את הגבול באפריל 2015, דרך המטעים של קיבוץ ארז. א-סייד, שלדברי אביו לוקה בנפשו, חצה בעבר פעמיים את הגבול לעזה והוחזר לישראל.

ביולי 2016 זוהה אדם נוסף חוצה את הגבול לרצועת עזה - ג'ומעה אברהים אבו גנימה, בן 19, תושב הכפר הלא מוכר ח'שם זנה שליד נבטים. משפחתו סיפרה כי בשנים האחרונות סבל ג'ומעה ממצב נפשי קשה ולא רצה ללמוד או לעבוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ