סבב מינויים בצה"ל: המזכיר הצבאי של רה"מ ימונה למפקד אוגדת עזה

לפני שמונה למזכיר הצבאי של נתניהו, פיקד אליעזר טולדנו על חטיבת הצנחנים ועל יחידת מגלן. כעת יידרשו בצה"ל לקבוע מי יחליף אותו בתפקיד הרגיש

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו והמזכיר הצבאי טולדנו, בסיור ליד גדר הגבול בין ישראל וירדן, בפברואר 2016
גילי כהן
גילי כהן

אליעזר טולדנו, המשמש כעת המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, ימונה למפקד אוגדת עזה, זאת כחלק מסבב מינויים של קצינים בכירים שעליו הודיע צה"ל. המינויים אמורים להיכנס לתוקף בקיץ הבא, אם יאושרו בידי שר הביטחון. טולדנו שימש מפקד חטיבת הצנחנים בעת מבצע "צוק איתן" ופיקד על יחידת מגלן בזמן מלחמת לבנון השנייה.

כעת יידרשו בצה"ל לקבוע מי יהיה המזכיר הצבאי הבא של ראש הממשלה. מדובר בתפקיד רגיש שההחלטה עליו נחשבת מורכבת. טולדנו, למשל, היה אמור לשמש בתפקיד אחר - מפקד מגמת יבשה במכללה לפיקוד ולמטה, אך בסופו של דבר מינוי זה בוטל ונקבע כי יכהן כמזכירו הצבאי של ראש הממשלה.

כחלק מסבב המינויים, יועלה אלוף-משנה דוד זיני, מפקד חטיבת הקומנדו, לדרגת תת-אלוף וימונה למפקד אוגדה 340. אל"מ יניב אלאלוף, מפקד בה"ד 1, יועלה גם הוא לדרגת תא"ל וימונה למפקד אוגדת סיני. בנוסף, הודיעו בצבא על מינויו של תא"ל אבי גיל למפקד אוגדה 36. גיל משמש כיום מפקד אוגדה 340, וקודם לכן היה מפקד בה"ד 1. יחליפו בתפקיד אל"ם דוד זיני, היום מפקד חטיבת הקומנדו. אל"מ עמית פישר יועלה לדרגת תא"ל ויפקד על עוצבת הבשן.

לאחר יותר משנה וחצי שבהן לא כיהן בלשכת ראש הממשלה יועץ לביטחון לאומי במינוי רשמי, פורסם בסוף השבוע כי נתניהו החליט למנות לתפקיד את מ', ראש אגף דרום בשירות הביטחון הכללי. מ' ייכנס בקרוב לתפקיד כממלא מקום היועץ לביטחון לאומי עד שמינויו יאושר על ידי הוועדה למינויים בכירים ויובא להצבעה בממשלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ