משטר אסד מאשים את ישראל בהפרת אמנת ז'נבה בשל קיום בחירות בגולן

משרד החוץ הסורי מחה בפני מזכ"ל האו"ם ומועצת הביטחון: ישראל מנצלת את המשבר למען האינטרסים שלה. בשבוע שעבר הודיע שר הפנים כי לראשונה יתקיימו בחירות בארבע מועצות מקומיות

נעה שפיגל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
ג'קי חורי

משרד החוץ הסורי פנה למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון במחאה על הודעת משרד הפנים כי יתקיימו בחירות מקומיות בכפרים הדרוזים בגולן. בהודעה שפרסמה סוכנות הידיעות הרשמית סאנא נכתב כי הצעד מהווה הפרה בוטה של אמנות בינלאומיות ובהן אמנת ג'נבה.  

בשבוע שעבר הודיע שר הפנים אריה דרעי לראשי המועצות הדרוזיות בגולן כי לראשונה מאז נכבשה הרמה ב-1967, יתקיימו בחירות דמוקרטיות ביישובים בוקעתא, מסעדה, מג'דל שמס ועין קיניה. עד עתה נבחרו ראשי המועצות על ידי משרד הפנים, וכעת יוכלו התושבים להצביע בבחירות המקומיות, שייערכו ב-30 באוקטובר 2018.

בניין המועצה המקומית מסעדהצילום: ירון קמינסקי

משרד החוץ הסורי מחה על כך שישראל ממשיכה במדיניות הסיפוח של שטח כבוש על פי החלטות מועצת הביטחון. המשרד מסר כי הוא "דוחה את ההכרזה של משטר הכיבוש הישראלי על קיום הבחירות במה שמכונה 'מועצות מקומיות', ומדגיש כי הגולן הוא חלק אינטגרלי מהטריטוריה הסורית שיחזור במוקדם או במאוחר למולדת".

עוד נכתב כי "ישראל לא מסתפקת בתמיכה פומבית בארגוני טרור, בניגוד לכל החלטות הקהילה הבינלאומית. כעת היא רוצה לערוך בחירות בכפרים הסורים בגולן. מדובר בצעדים לא מפתיעים מצד ישראל שממשיכה לתמוך בארגוני הטרור ולנצל את המשבר בסוריה למען האינטרסים שלה". צוין בהודעה כי ניסיונותיה של ישראל להעמיק את השליטה והאחיזה בשטח בכל מני אמצעים ודרכים כולל עריכת  בחירות מקומיות ייכשלו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ