על רקע המתיחות עם חמאס: עבאס ביקר בקהיר ונפגש עם הנשיא א-סיסי ובכירים מצרים

על פי הודעת סוכנות הידיעות הפלסטינית, הנשיא הפלסטיני קיים גם פגישה נפרדת עם ראש המודיעין המצרי, שמתווך במגעים בין הרשות לחמאס ומוחמד דחלאן

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבאס וא-סיסי בפגישה קודמת שערכו בקהיר, ב-2014
עבאס וא-סיסי בפגישה קודמת שערכו בקהיר, ב-2014צילום: אי־אף־פי

הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) נפגש היום בצהריים (ראשון) עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי בארמון הנשיאות בקהיר. בהודעה שפרסמה לאחר הפגישה סוכנות הידיעות הרשמית הפלסטינית "ופא" נמסר כי שני המנהיגים דנו בהתפתחויות בזירה הפלסטינית והערבית ובמאמצים לחידוש התהליך בין ישראל והפלסטינים. בהודעה נאמר עוד כי השניים דנו במדיניות ישראל בגדה המערבית, בדגש על המשך הבנייה בהתנחלויות.

לפי ההודעה, עבאס קיים בקהיר גם פגישה נפרדת עם ראש המודיעין המצרי, הגנרל חאלד פאוזי. המודיעין המצרי הוא הגוף שמתווך בשיחות והמגעים באחרונה בין הרשות הפלסטינית בראשות עבאס לבין ראשי חמאס ברצועה ומוחמד דחלאן.

הבוקר, לפני שנפגש עם א-סיסי, אמר עבאס כי ההנהגה הפלסטינית ברמאללה שוקלת להטיל סנקציות כספיות על בכירי חמאס ברצועת עזה, כצעד נוסף בשורת צעדי הענישה שמפעילה הרשות הפלסטינית נגד שלטון חמאס בחודשים האחרונים.

בראיון לעיתון "א-שרק אל אווסט" היוצא לאור בלונדון אמר עבאס כי אין בכוונת הרשות להעניש את תושבי הרצועה, והוסיף כי "על הנהגת חמאס להבין שהרשות תנקוט בסנקציות כספיות מיידיות על הארגון ועל בכירי חמאס אם יתעקשו על המשך השליטה ברצועה והשימוש בכספי העם הפלסטיני על מנת לחזק את אחיזתם בשלטון". לפי עבאס, ההחלטה תתקבל בתום פגישותיו בקהיר ולאחר שיתוודע לפרטי המגעים שהמצרים ניהלו עם החמאס בשבועות האחרונים. אתמול נפגש עבאס עם שר החוץ המצרי סאמח שוכרי.

בשבוע שעבר החליטה הממשלה הפלסטינית ברמאללה להוציא לפנסיה מוקדמת 6,145 פקידים של הרשות הפלסטינית ברצועה. שבוע לפני כן נודע כי הרשות מנעה מחולים ברצועה לצאת לטיפולים רפואיים בישראל, בגדה המערבית או בירדן, כחלק ממאבקה בשלטון חמאס. תושבים ברצועה אמרו ל"הארץ" כי משרד הבריאות הפלסטיני ברמאללה עיכב בחודשיים שקדמו לפרסום את מתן הטפסים שמאשרים את ההתחייבות הכספית של הרשות לטיפולים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ