כ-20 פלסטינים נפצעו בעימותים עם המשטרה בירושלים; הפתח קרא ליום זעם

עשרות מוסלמים התאספו בהר הבית לתפילת הערב, אך לפני שהחלה פרצו העימותים שכללו יידוי אבנים לעבר השוטרים. הפלסטינים מדווחים על תקריות אלימות גם בסילוואן ובעיסאוויה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה למתחם הר הבית, היום
הכניסה למתחם הר הבית, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

עימותים פרצו הערב (שני) בין מתפללים מוסלמים לבין שוטרים באזור שער האריות ליד הכניסה להר הבית. במקום נאספו כמה עשרות מתפללים לתפילת הערב ולפני שהחלה פרצו העימותים, בהם נפצעו שלושה פלסטינים. לקראת חצות דיווחו הפלסטינים על תקריות אלימות גם בסילוואן ובעיסאוויה שבמהלכן נפצעו לפחות 15 בני אדם באורח קל, כך על פי הסהר האדום. תנועת הפתח קראה לקיים ביום רביעי יום זעם ותהלוכות ברחבי הגדה המערבית לכיוון המחסומים.

העימותים כללו יידוי אבנים וחפצים לעבר המשטרה, שהרחיקה את המתפללים בעזרת אמצעים לפיזור הפגנות. לאחר מכן דיווחו מקורות פלסטינים על שלושה פצועים קל. כעת חוסמים עשרות מפגינים את כביש מעלה מוטה גור.

על פי דיווח הסהר האדום הפלסטיני, אחד הפצועים הוא יו"ר מפלגת היוזמה הלאומית הפלסטינית, ד"ר מוסטפא אלברגותי, שנפגע בראשו מכדור גומי ופונה לבית החולים אל-מקאסד בעיר. 

על פי הודעת המשטרה, לקראת חצות הגיעו עשרות צעירים רעולי פנים לכיוון תחנת הדלק בכניסה לעיסאוויה. הם יידו אבנים, ירו זיקוקים והשליכו בקבוקי תבערה לעבר השוטרים שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות.  

בעקבות הפיגוע ביום שישי, שבו נהרגו שני שוטרים, הציבה אתמול המשטרה גלאי מתכות בכניסה להר הבית. בעקבות כך פרצו עימותים סמוך למתחם, והמועצה האיסלאמית מחתה על המהלך בטענה שמדובר בהפרה של הסטטוס קוו. אחרי הפיגוע סגרה המשטרה את המתחם, אך אתמול הוא נפתח מחדש למבקרים. במועצה האיסלאמית העליונה סירבו לפתוח את המתחם בעצמם במחאה על הפרת הסטטוס-קוו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ