גילי כהן
גילי כהן

דובר צה"ל הפיץ היום (שלישי) שני סרטונים שמתעדים לטענתו את פעילות של אנשי חיזבאללה בסמוך לגבול הלבנוני, המפרות את החלטת האו"ם 1701, האוסרת על נוכחותם שם.

הסרטון הראשון מראה עמדות המזוהות עם ארגון "ירוק ללא גבולות", ובו נטען כי הארגון כביכול פועל לקידום חקלאות, אך בפועל משמש לאיסוף מידע מודיעיני כנגד ישראל. כך נטען כי פעילי חיזבאללה משתתפים בעמדות התצפית של הארגון כדי לאסוף מודיעין "שישמש לפגיעה בישראל".

בסרטון השני הוצגו תמונות של יותר מ-30 פעילי חיזבאללה, שלפי הצבא מפטרלים באזור דרום לבנון, סמוך לגבול הישראלי. צה"ל טוען כי זיהה כי מדובר בפעילי חיזבאללה באמצעות חשבון פייסבוק של שני לבנונים.

פרסום הסרטונים מגיע לקראת דיון שעתיד להתקיים במועצת הביטחון של האו"ם ביום חמישי בנושא החלטת מועצת הביטחון 1701. בחודש שעבר הציג צה"ל למועצת הביטחון של האו"ם תיעוד שלטענתו מציג תצפיות חיזבאללה, בכסות של הארגון הסביבתי. ראש אגף המודיעין, האלוף הרצי הלוי, מתח ביקורת על כוח האו"ם בלבנון, יוניפי"ל, על כך שעל אף עבודתו החשובה באזור, טוען שהוא "לא מוצא התבססות חיזבאללה בדרום לבנון". הלוי קרא לארגון יוניפי"ל שלא לטמון את ראשו בחול, ואמר כי "חיזבאללה מגיע לטווח זריקת אבן מהגבול, בכסות של ארגון איכות סביבה".  

בתוך כך, מפקד פיקוד הצפון, האלוף יואל סטריק, אמר בטקס החלפת מפקדי עוצבת הגליל כי "לא נעלמת מעינינו העובדה כי איראן מנסה לחדור ללבנון ולסוריה ולהקים בהן תשתיות טרור נרחבות. לא נעלמת מעינינו גם העובדה כי ארגון הטרור חיזבאללה מפר באופן שיטתי את החלטה 1701 של האו"ם, ובניגוד מוחלט לה שומר על נוכחות צבאית גם אם זו נסתרת בעשרות כפרים שיעים מדרום לליטני".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ