ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

עימותים פרצו הערב (שלישי) בין מתפללים מוסלמים לשוטרים מחוץ להר הבית. הסהר האדום הפלסטיני דיווח כי בעימותים נפצעו 14 מתפללים, בהם אחד במצב אנוש. בהמשך השתפר מצבו בבית החולים. לפי המשטרה, המתפללים יידו אבנים ובקבוקים לעבר שוטרים, שפיזרו אותם באמצעים שונים. במהלך הפיזור נפצעו קל שני שוטרים, והמשטרה עצרה חשוד בגין הפרות סדר. תנועת הפתח קראה לקיים מחר יום זעם ותהלוכות ברחבי הגדה המערבית לכיוון המחסומים.

בלילה התרחשו עימותים גם בסילוואן. פלסטינים יידו אבנים, זיקוקים ובקבוקי תבערה לעבר השוטרים במספר מוקדים, ופוזרו באמצעים לפיזור הפגנות. בעיסאוויה השליכו פלסטינים בקבוקי תבערה לעבר הכוחות. אין נפגעים. 

גם אתמול התרחשו עימותים בין מתפללים מוסלמים לבין שוטרים באזור, בהם נפצעו שלושה פלסטינים. לקראת חצות דיווחו הפלסטינים על תקריות אלימות גם בסילוואן ובעיסאוויה שבמהלכן נפצעו לפחות 15 בני אדם באורח קל, כך על פי הסהר האדום. 

בתוך כך, יו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי מוחמד ברכה ויו"ר ועד ראשי הרשוית הערביות מאזן גנאיים הגיעו הערב לביקור תנחומים בבתי משפחותיהם של שני השוטרים שנהרגו בפיגוע ביום שישי. הביקור התקיים לאחר מגעים שהתנהלו בימים האחרונים, על רקע הביקורת שהשמיעו בעדה הדרוזית על היעדר הגינוי של המנהיגות הערבית לפיגוע. 

בביקור אמר ברכה כי הוא ושאר חברי המשלחת הגיעו על מנת להביע תנחומים למשפחה ולגנות את הפיגוע, והדגיש כי מאבקו של הציבור הערבי בישראל הוא מאבק עממי פוליטי שאינו קורא לאלימות בשום אופן ומתנגד לכל מאבק מזויין ולפגיעה במקומות הקדושים. 

מתפללים מוסלמים מחוץ לכניסה להר הבית, הערבצילום: AHMAD GHARABLI/אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ