משפחות מבצעי הפיגוע בהר הבית מבקשות מהמשטרה לשחרר את גופותיהם

בהודעה משותפת הסבירו המשפחות והוועד העממי באום אל-פחם כי החזקת הגופות מגבירה את המתח בעיר וביקשו לנתח אותן ולהביאן לקבורה

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הוועד העממי באום אל-פחם ומשפחות שלושת מבצעי הפיגוע במתחם מסגד אל-אקצא קוראים למשטרה לשחרר את גופותיהם לקבורה. בהודעה שפורסמה נכתב כי החזקת הגופות מגבירה את המתח באום אל-פחם ומעוררת שאלות לגבי גרסת המשטרה לפיגוע ביום שישי האחרון.

בהודעה שפרסם הוועד נכתב כי ההחלטה לא לאפשר למשפחות לקבור את הגופות מגבירה את המתח, וכי אין הצדקה לכך. המשפחות ביקשו לנתח את הגופות ולהביאן לקבורה. על הודעת הוועד חתומות המשפחות, לצד נציגים ופעילי החמולות בעיר.

שניים ממבצעי הפיגוע, מוחמד ג'בארין בן 29 (מימין) ומוחמד ג'בארין בן 19
שניים ממבצעי הפיגוע, מוחמד ג'בארין בן 29 (מימין) ומוחמד ג'בארין בן 19

המרכז המשפטי עדאלה קרא ביום שבת בשם משפחותיהם של מוחמד מפדל, מוחמד אחמד מוסא ומוחמד חאמד, לפתוח באופן מיידי בחקירת הפיגוע. בנוסף, דרש מרכז עדאלה כי המחלקה לחקירות שוטרים תפעל לביצוע נתיחות לאחר המוות בגופותיהם של השלושה בטרם הבאתם לקבורה.

עו"ד מוחמד בסאם מארגון עדאלה טען כי "כשעל הכף מונחים חייהם של אזרחים, האירוע מעלה שאלות כבדות משקל ביחס לעמידת אנשי המשטרה בהוראות הפתיחה באש, המפורטות בפקודת המטה הארצי לעניין השימוש בכלי ירייה".

בפיגוע שהתרחש ביום שישי בהר הבית נהרגו שני שוטרי מג"ב - רס"מ האיל סתאוי (30), תושב מרר, ורס"מ כמיל שנאן (22), תושב כפר חורפיש ובנו של הח"כ לשעבר שכיב שנאן. מתחם הר הבית נפתח היום מחדש ליהודים, לאחר שנסגר מוקדם יותר בשל הפרת כללי הביקור שם. הצבת המגנומטרים במקום הביאה לעימותים אלימים שהתחדשו היום בין מתפללים מוסלמים לבין המשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ