אלאור אזריה סיים את השירות הצבאי ושוחרר למעצר בית

אזריה השתחרר היום מצה"ל וישהה במעצר בית עד להכרעה בערעורים על ההרשעה ועל העונש בעוד עשרה ימים. הוא יוכל לצאת לתפילות בבית הכנסת בסופי שבוע בליווי בן משפחה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלאור אזריה והוריו בבית הדין, בתחילת השבוע
אלאור אזריה והוריו בבית הדין, בתחילת השבועצילום: מוטי מילרוד

אלאור אזריה, החייל שהורשע בהריגת מחבל פלסטיני בחברון, סיים היום (חמישי) את שירותו הצבאי ושוחרר מצה"ל למעצר בית. עד להכרעה בערעור על הרשעתו והעונש שנגזר עליו בעוד כעשרה ימים, ישהה אזריה במעצר בית מלא, אך הוא יוכל לצאת לתפילות בבית הכנסת בימי שישי ושבת, בליווי בן משפחה.

אזריה, תושב רמלה, העביר כמחצית משירותו הצבאי במעצר פתוח - המקבילה הצבאית למעצר בית. בעקבות הירי שביצע לעבר עבד אל פתאח א-שריף בחברון במארס 2016, נשלח אזריה לכמה ימי מעצר בודדים, אך בהמשך הדיונים הוחלט לשחררו למעצר פתוח באוגדה 340 בנחשונים. מאז, ביצע במקום עבודות רס"ר. 

אזריה נידון לשנת מאסר וחצי לאחר שירה למוות בא-שריף בזמן שהיה שרוע על הקרקע. סנגוריו של אזריה ערערו על הרשעתו, בעוד התביעה הצבאית ערערה על קלות העונש שנגזר על אזריה. לאחר דיונים בערעורו של החייל, נקבע כי מועד ההכרעה בנושא יהיה ב-30 ביולי, אז תישמע הכרעת הרכב השופטים בבית הדין הצבאי לערעורים.

סנגורו של אזריה, יורם שפטל, אמר בתחילת השבוע כי הוא מתנגד למעצר בית מלא. "זה חלופת מעצר שניתנת כאשר יש מסוכנות ברורה, דבר שאפילו לא נטען לגביו במקרה זה", אמר. התובע הצבאי, סא"ל במיל' נדב ויסמן, אמר כי "המערער הורשע בעבירת הריגה עם יסוד נפשי של כוונה, של ירי ללא הצדקה מבצעית וממניע פסול", והוסיף כי "זה בלתי אפשרי שחייל שהורשע בעבירה כזו יסתובב חופשי".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ