משבר הר הבית

ארדואן גינה את ישראל: שימוש לא מידתי בכוח נגד מוסלמים

נשיא טורקיה גינה את סגירת האתר ואת הטלת ההגבלות על המתפללים, שאותן הגדיר "דבר לא מקובל". ארדואן: "קורא לקהילה הבינלאומית להתערב במצב"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ארדואן באיסטנבול, אתמול
ארדואן באיסטנבול, אתמולצילום: /אי־פי
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן גינה היום (שבת) את ישראל על רקע משבר הר הבית ומה שהוגדר על ידו כשימוש בלתי-מידתי בכוח מצד ישראל נגד מתפללים מוסלמים. "סגירת הר הבית לכמה ימים והטלת הגבלות על מתפללים מוסלמים זה דבר לא מקובל", אמר ארדואן. "אני קורא לקהילה הבינלאומית להתערב במצב".‎

שלשום שוחח הנשיא ראובן ריבלין עם ארדואן ודן עמו במשבר בהר הבית. מבית הנשיא נמסר כי השיחה התקיימה לבקשתו של ארדואן. פקיד ישראלי בכיר ציין כי משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ בירושלים התנגדו לקיום השיחה.

מבית הנשיא נמסר כי בשיחתם הבהיר ריבלין לארדואן כי "התקפת הטרור שהתרחשה ביום שישי שעבר בהר הבית, מקום קדוש עבור כולנו, היא חציית קו אדום בלתי מתקבלת המעמידה בסכנה את היכולת שלנו לחיות יחד".

ריבלין הזכיר לארדואן כי לאחר מתקפות הטרור בטורקיה, מיהרה מדינת ישראל לגנות בתוקף את הפיגועים ולכן היא מצפה לשמוע גינוי דומה גם מטורקיה. "טרור הוא טרור בכל מקום בו הוא מתרחש, בירושלים, איסטנבול או פריז", אמר ריבלין לארדואן.

בבית הנשיא מסרו כי ריבלין הדגיש כי ישראל שומרת ותמשיך לשמור על הסטטוס- קוו במקומות הקדושים בירושלים והוסיף כי הצעדים שננקטו בהר הבית נועדו להבטיח כי מעשי טרור שכאלה לא יחזרו על עצמם. 

אתמול נהרגו שלושה צעירים פלסטינים בעימותים עם כוחות הביטחון בעקבות ההסלמה בהר הבית. לפי הסהר האדום, 391 נפצעו במשך היום. המשטרה עצרה 29 בני אדם בירושלים ובגדה המערבית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ