שני פלסטינים נורו ברגליהם בידי כוחות צה"ל בבקעת הירדן ובאזור קלקיליה

לפי הצבא, פלסטיני שחתך את הגדר באזור קלקיליה והבעיר צמיג לא נענה לקריאות החיילים ונורה. בבקעה נורה פלסטיני שנמלט מכוח צה"ל כשהתבקש למסור מסמכים. שניהם נפגעו ופונו לבתי חולים

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

כוח צה"ל ירה הערב (ראשון) בפלסטיני שחתך יחד עם חברו את גדר ההפרדה באזור קלקיליה והבעיר שם צמיג. במקרה אחר בבקעת הירדן, ירה כוח צה"ל בפלסטיני שנמלט ולא נענה לקריאות החיילים לעצור. שני הפלסטינים נורו ברגליהם ופונו לקבלת טיפול בבית חולים. הפלסטינים מדווחים על עימותים מזרחית לקלקיליה.

לפי הצבא, כוח שהיה באזור קלקיליה הבחין בשני פלסטינים חותכים את הגדר, חוצים אותה ומבעירים צמיג במקום. החיילים ביצעו נוהל מעצר חשוד, אך כשאחד הפלסטינים לא נענה לקריאותיהם, הם ירו ברגלו ופצעו אותו. 

זמן קצר לאחר מכן אירעה תקרית נוספת ליד הכפר ג'יפטליק בבקעה, כאשר במהלך סיור צבאי בדק כוח צה"ל כלי רכב אשר נהגו התנהל בצורה חשודה. הכוח בדק את הרכב וביקש מהנהג מסמכים, אך הוא טען כי הם נמצאים בביתו וביקש לנסוע להביא אותם. במהלך הנסיעה שלוותה על ידי הכוח הצבאי, הנהג החל להימלט ברכבו עד אשר הגיע לצומת ללא מוצא, שם יצא מהרכב והחל לברוח בריצה. לפי הדיווח הצבאי, הכוח ביצע נוהל מעצר חשוד ולאחר שהאיש לא עצר, ירו החיילים ברגלו. הפלסטיני קיבל טיפול ראשוני בשטח ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

הסהר האדום הפלסטיני מסר כי ארבעה בני אדם נפצעו מפגיעת כדורי גומי, ו-14 נוספים נפגעו משאיפת גז בעימותים עם כוחות צה"ל ליד הכפר ג'יוס, מזרחית לקלקיליה.

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, אמר הבוקר במהלך סיור בלשכת הגיוס בתל השומר כי תפקיד הצבא הוא להיערך לקראת אפשרות של מלחמה. "סוף השבוע האחרון מלמד משהו על האיומים שאנו מתמודדים איתם: פיגוע רצחני ביישוב חלמיש, שבו חייל חותר למגע ומבצע ירי, ומפסיק את מסע הרצח כשבבית עוד ילדים ומבוגרים", אמר והוסיף כי "זה מעיד על הנפיצות בתקופה הזו, גם בדרום - ברצועת עזה, וגם ביהודה ושומרון". 

אתמול פורסם ב"הארץ" כי הרמטכ"ל הנחה את כוחות צה"ל להיערך לקראת אפשרות של הסלמה בת מספר שבועות. בין היתר, התרחישים שאליהם נערכים הכוחות הם פיגועי ירי ודריסה, וכן אפשרות של פיגוע מרצועת עזה. לכן, הוחלט לתגבר את פעילות צה"ל בכל שטחי הגדה, ולהוסיף עוד אלפי חיילים לאלו המוצבים כבר באזור. 

בסוף השבוע נהרגו ארבעה פלסטינים בעימותים עם כוחות הביטחון סביב הר הבית בירושלים ובגדה. בנוסף, שלושה בני משפחה נרצחו בפיגוע בהתנחלות חלמיש בידי מחבל המתגורר באחד הכפרים הסמוכים. הבוקר התקינה המשטרה מצלמות אבטחה סמוך לכניסה להר הבית. במערכת הביטחון הבהירו שהן לא יחליפו את המגנומטרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ