המשטרה: המאבטח שהיה חשוד בירי בפלסטיני בראס אל-עמוד לא קשור לאירוע - מדיני ביטחוני - הארץ

המשטרה: המאבטח שהיה חשוד בירי בפלסטיני בראס אל-עמוד לא קשור לאירוע

פסלטינים הפיצו סרטון שהעלה חשד כי מאבטח של מתחם שבו גרים מתנחלים ירה במוחמד שרף בן ה-19. אביו של הרוג אחר ממזרח ירושלים כינה את בנו שהיד ואמר כי ברצונו להפוך לשהיד - ונעצר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
פלסטינים מחוץ לשער האריות בירושלים, ביום שישי
פלסטינים מחוץ לשער האריות בירושלים, ביום שישיצילום: אוליבייה פיטוסי
יותם ברגר
ג'קי חורי

המשטרה קבעה כי המאבטח שהיה חשוד בירי בפלסטיני מוחמד שרף בן ה-18 בראס אל-עמוד לא קשור לאירוע. ביום שישי נפגע שרף לאחר שהשתתף בהתפרעות אלימה בשכונה שבמזרח ירושלים, לפי כוחות הביטחון. פלסטינים הפיצו סרטון ממנו עלה חשד כי מאבטח של מתחם שבו גרים יהודים הוא שירה בו, ודיווחו כי האיש "נורה למוות בידי מתנחל". 

המשטרה זימנה את המאבטח לחקירה, ובתום מתן העדות נקבע כי ולא הוא שביצע את הירי שגרם למותו של שרף. הבדיקה בעניין נמשכת. במשטרה הלינו על קשיים ראייתיים משום שההרוג נקבר בתוך זמן קצר מאוד אחרי קביעת מותו. במשטרה הוסיפו כי זו לא ההתנהלות הרגילה ב"לוויות שהידים", והוסיפו כי ביצעו פעולות חקירה בבית החולים מוקאסד בו אושפז לאחר שנורה.

בתוך כך, המשטרה עצרה את אביו של הרוג נוסף, מוחמד אבו גאנמה מא-טור, בגין התבטאויות פומביות שלו לאחר האירוע. בין השאר הוא כינה את בנו שהיד והביע רצון להפוך לשהיד בעצמו. 

שלושה פלסטינים נהרגו בעימותים עם כוחות הביטחון ביום שישי בירושלים, ואתמול נפצעו כ-30 פלסטינים בגדה המערבית ובמזרח ירושלים בסוף השבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ