אלפים השתתפו הלילה בלוויות שלושת מבצעי הפיגוע בהר הבית

המשתתפים הניפו דגלי פלסטין וקראו קריאות בשבח המחבלים, תושבי אום אל פחם, שירו למוות בשני שוטרי מג"ב. בנט מחה על שחרור הגופות: "אם צריך חקיקה כדי להתגבר על בג"ץ, נעשה זאת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוויות שלושת המפגעים באום אל-פחם, הלילה

שלושת תושבי אום אל-פחם שירו למוות בשני שוטרי מג"ב בפיגוע בהר הבית לפני כשבועיים נקברו הלילה. אלפי בני אדם השתתפו במסע הלוויה ובתפילה שנערכה לאחר מכן, חלקם הניפו דגלי פלסטין וקראו קריאות בשבח שהידים.

השלושה נקברו זה לצד זה בקברים שהוכנו אתמול בערב, לאחר שגופותיהם נמסרו למשפחותיהם סביב חצות. זאת, לאחר יממה שבה ניסו המשטרה, העירייה, הוועד העממי ונציגי המשפחות להסכים על מספר המשתתפים בלוויות. הגופות נמסרו מבלי שהצדדים הגיעו להסכמות. אולם, מסע הלוויה התקיים בתוך העיר ואחריו נערכה תפילה במסגד הסמוך לבית הקברות - כך שלא היה חשש שמשתתפי האירוע יגיעו לכביש המרכזי באזור, כביש 65 החוצה את ואדי ערה.

ביום שלישי הורה בג"ץ להשיב את גופות השלושה למשפחותיהם בתוך 30 שעות. השופטים קבעו כי "משטרת ישראל תהיה רשאית לקבוע תנאים והוראות, לפי מיטב שיקול דעתה, על מנת להבטיח שההלוויות תערכנה תוך שמירה על הסדר הציבורי ולשם מניעת הפרות סדר ואלימות". השופטים לא קיבלו את עתירת המשפחות לבצע בגופות נתיחה שלאחר המוות.

השר נפתלי בנט אמר בגלי צה"ל כי הוא התנגד להוראת בג"ץ להשיב את הגופות למשפחות. "באום אל פחם כשעדיין עמדנו חזק הם ניסו לארגן עצרת ענק והגיעו 60 אנשים. ברגע שזיהו את ההתקפלות שלנו, עכשיו אלפים יוצאים לאום אל-פחם. כשאנחנו עומדים חזק, הם מורידים את הראש. כשאנחנו נסוגים, הם מרימים את הראש". לדברי בנט, "אם צריך חקיקה כדי לגבור על בג"ץ בעניין הזה נעשה גם את זה".

מבצעי הפיגוע, מוחמד אחמד מוחמד ג'בארין (29), מוחמד חאמד עבד אללטיף ג'בארין (19) ומוחמד אחמד מפדל ג'בארין (19), ירו למוות בשני שוטרי מג"ב; רס"מ האיל סתאוי (30), תושב מרר, ורס"מ כמיל שנאן (22), תושב כפר חורפיש ובנו של הח"כ לשעבר שכיב שנאן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ