פרשת הצוללות: בית המשפט הוציא צו איסור פרסום על עדותו של גנור

הצו תקף לחודש וחצי וחל על כל פרטי עדותו של עד המדינה מיקי גנור. שלשום פורסם כי מעדותו של גנור עולה כי עו"ד דוד שמרון, איש סודו של נתניהו, היה עתיד להרוויח מיליונים מעסקת הצוללות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמרון (מימין) וגנור

בית משפט השלום בראשון לציון הוציא היום (שלישי) צו איסור פרסום על עדותו של עד המדינה מיקי גנור במסגרת חקירת תיק 3000, המכונה פרשת הצוללות, המתנהלת ביחידת להב 433.

נשיאת בית משפט השלום, השופטת עינת רון, כתבה בהחלטתה כי "למרבה הצער אכן רבו הפרסומים באמצעי תקשורת שונים בפרשה זו באופן שיש בו כדי לפגוע בהמשכה של החקירה באופן ממשי". צו איסור הפרסום תקף עד ל-17 בספטמבר וחל על כל פרט הנוגע, קשור או עולה מעדותו של עד המדינה בפרשה או מההליכים שקדמו לחתימת הסכם עד המדינה עם גנור, לרבות פעולות חקירה הנגזרות מעדותו, וכן כל פרט מפרטי העדויות העתידיות בתיק שלו ו/או של נוספים והינן פועל יוצא של עדותו.

שלשום פורסמו חלקים מעדותו של גנור מהם עולה כי עו"ד דוד שמרון, מקורבו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היה עתיד להרוויח עשרות מיליוני שקלים מעסקת מכירת שלוש הצוללות מגרמניה לישראל. על פי הדיווחים סיפר גנור למשטרה כי חלקו של שמרון במכירת שלוש הצוללות היה 20% מעמלת המתווך, עבורם היה מקבל עשרות מיליוני שקלים.

שמרון הכחיש את הדברים ומסר בתגובה כי "הטענות המועלות כל כך רחוקות מהמציאות, שאין זה מתקבל על הדעת שעד המדינה מסר אותן למשטרה. מכל מקום, בכל התקופה שבה ייצג שמרון את מיקי גנור הוא פעל כעו"ד וכל פעולותיו היו כדין". לדברי שמרון, ההסכם ביניהם לא כלל עמלה, והוא ייצג את גנור בעסקת הצוללות רק בחתימה מול תיסנקרופ. שמרון אמור לחזור הלילה מחופשתו הפרטית בארה"ב. לעת עתה המשטרה לא תיאמה איתו חקירה נוספת.

גנור שימש כמתווך בעסקה בין מדינת ישראל לחברת תיסנקרופ הגרמנית, וחתם לפני כעשרה ימים עם הפרקליטות על הסכם עד מדינה בפרשה, שלפיו ירצה שנת מאסר בפועל וישלם קנס בסך עשרה מיליון שקלים. גנור נחשב לדמות המשמעותית בפרשה, וההסכם עמו צפוי לחשוף פרטים חדשים על עומק השחיתות בצבא ובמערכת הביטחון ברכישות ביטחוניות גדולות שביצעה ישראל בשנים האחרונות.

גנור שימש כנציג תיסנקרופ בישראל בעת שמספר עסקאות נחתמו בין ישראל לבין התאגיד הגרמני. הוא החליף בתפקיד זה את שייקה ברקת, ולפי דיווחים, מי שהיה מעורב בהחלפתו הוא מפקד חיל הים לשעבר, החשוד גם הוא בפרשה, האלוף (במיל') אלי (צ'ייני) מרום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ