בג"ץ הקפיא את פינוי המבנים שהוצבו בניגוד לחוק סמוך למאחז שדה בועז

הצו שניתן אתמול הגיע בתגובה לעתירה נגד הפינוי שהגישו המתנחלים. בחודש שעבר נתן בית הדין, בתגובה לעתירת פלסטינים הטוענים לבעלות על הקרקע, צו האוסר לאכלס את המבנים

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
יותם ברגר

בג"ץ אסר אתמול (רביעי) על המדינה לפנות או להחרים ארבעה קרוואנים שהוצבו בניגוד לחוק סמוך למאחז שדה בועז שבגוש עציון עד להכרעה בעתירה בעניינם. בהחלטה שמסר השופט אורי שהם נכתב: "ניתן בזאת צו ארעי האוסר על תפיסת ופינוי המבנים עד להחלטה אחרת".

המבנים הוצבו במקום לפני כחודש ללא היתר ובניגוד לחוק, על שטח שאינו מוגדר כאדמות מדינה. מעמד האדמות הוא "אדמות סקר", שהבעלות עליהן עדיין בבדיקה. לאחר הצבת המבנים עתרו עיריית אל-חאדר הסמוכה וכמה פלסטינים הטוענים לבעלות על הקרקע, בבקשה למנוע את אכלוסם. 

המבנים הלא חוקיים ליד המאחז שדה בועז, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

בעקבות כך, בחודש שעבר הוציא בג"ץ צו האוסר לאכלס את המבנים ולחברם לתשתיות. למרות זאת, המתנחלים שמתגוררים באזור פנו לאנשי הפיקוח של המינהל האזרחי בטענה שהמבנים כבר מאוכלסים ומחוברים לתשתיות.

אתמול הגישו תושבי ההתנחלות שדה בועז עתירה נגד הפינוי, לאחר שנודע להם שהמינהל האזרחי מתכוון להחרים את הקרוואנים שהוצבו במקום בניגוד לחוק. גורם בגופי אכיפת החוק אישר כי אכן היתה כוונה לפנות את המבנים. בעקבות כך, הוציא בג"ץ צו נוסף נגד הפינוי.

ב-2014 הוצב באותו אזור מאחז דומה, בן ארבעה קרוואנים, על שטח פלסטיני פרטי. במסגרת הבנה בין משרד הביטחון וחברת הקבלן "אמנה", המקימה מבנים בשטחים לעתים ללא היתרים, פונו המבנים לשטח המאחז שדה בועז הסמוך.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ