מלך ירדן עבדאללה יגיע לרמאללה בשבוע הבא כדי להיפגש עם עבאס

השניים הידקו את התיאום ביניהם על רקע משבר הר הבית וקבעו להיוועד. לפי גורמים פלסטינים, עבאס החליט לא לעזוב את הגדה כדי שלא לתאם זאת עם ישראל, ולכן עבדאללה הודיע שיגיע אליו

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עבדאללה ועבאס בעמאן, בינואר
עבדאללה ועבאס בעמאן, בינוארצילום: HO/אי־אף־פי

מלך ירדן עבדאללה השני יגיע לרמאללה ביום שני הקרוב לפגישה עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס. המלך, שהודיע בימים האחרונים על הקצבת מיליון דולר לתמיכה בווקף בירושלים יגיע למוקטעה בשעות הצהריים ויפגוש גם בכירים פלסטינים נוספים. על סדר היום  - האירועים האחרונים במתחם מסגד אל אקצא וההתפתחויות בזירה המדינית.

לפי גורמים פלסטינים, בשבועות האחרונים התהדק התיאום של עבדאללה עם עבאס על רקע משבר הר הבית, והשניים קבעו להיפגש. עבאס החליט שלא יעזוב את הגדה המערבית בתקופה הקרובה כדי לא לתאם עם ישראל את יציאתו. לכן החליט המלך שיגיע לרמאללה - הפעם הראשונה שבה הוא עושה כן כדי להיפגש עם עבאס.

הגורמים הוסיפו שעבדאללה נפגע מהתנהלות ישראל בפרשת מאבטח השגרירות ובמשבר הר הבית. לפני שבוע אמר המלך כי הדרך שבה תטפל ישראל במאבטח שירה בשני האזרחים הירדנים תשליך באופן ישיר על אופי היחסים בין שתי המדינות. הוא מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי האחרון ניצל את המשבר בשגרירות בעמאן לגריפת הון פוליטי אישי. 

המלך אמר את הדברים לאחר דיון של המועצה המדינית הלאומית בעמאן בהשתתפות בכירי הממלכה. "ראש ממשלת ישראל נדרש לשאת באחריות ולבצע את הצעדים המשפטיים שכוללים את העמדתו לדין של היורה והשגת צדק, ולא לטפל בפשע הזה באמצעות הצגות פוליטיות שמטרתן גריפת הון פוליטי אישי", אמר. "התנהגות פסולה ופרובוקטיבית כזו מעוררת את הכעס של כולנו, תביא לערעור הביטחון ותזין את הקיצוניות באזור - והיא לחלוטין אינה מקובלת".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ