עבאס: כל עוד חמאס שולט ברצועה, הקיצוצים בתקציב יימשכו

בכינוס לציון המאבק של תושבי ירושלים הפלסטינים, הוסיף הנשיא הפלסטיני כי "אם הרצועה לא תשתלב במדינה הפלסטינית המצב יישאר על כנו, חבל על הכסף שיושקע בה"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, אמר הערב (שבת) כי הקיצוצים בהוצאות הרשות לעזה יימשכו כל עוד חמאס ממשיך בשליטה ברצועה. "הבהרתי לחמאס שנמשיך בקיצוץ התקציב המיועד לרצועה מטעם הרשות הפלסטינית אם לא יקבלו את היוזמה לסיום הפילוג".

את הדברים אמר עבאס בכינוס מיוחד שהתקיים ברמאללה לציון המאבק של תושבי ירושלים הפלסטינים. "אי אפשר להקים מדינה פלסטינית בלי רצועת עזה, ולא נסכים למדינה בלי רצועת עזה", אמר הנשיא הפלסטיני והוסיף כי "אם הרצועה לא תשתלב במדינה הפלסטינית המצב יישאר על כנו וזה לא מקובל. חבל על הכסף שיושקע ברצועה". 

מחמוד עבאס, בחודש שעבר
מחמוד עבאס, בחודש שעברצילום: POOL/רויטרס

בדבריו, חזר עבאס על הדרישה כי ירושלים תשמש כבירת המדינה הפלסטינית העתידית. "ירושלים המזרחית היא הבירה של המדינה הפלסטינית ותהיה כך לעד. מה שקרה ב-48' לא יחזור על עצמו, וההנהגה הפלסטינית תעשה הכל למען התמיכה בירושלים".

בחודש שעבר הרשות הפלסטינית החריפה את מאבקה בחמאס וצמצמה את תשלומי קצבאות הרווחה למשפחות הזכאיות לקצבאות ברצועת עזה. בכיר פלסטיני ציין כי כ–80 אלף משפחות בעזה מקבלות קצבה בת כמה מאות שקלים בחודש ממשרד הרווחה, אך לדבריו "60 אלף מהמשפחות מקושרות לחמאס. מצבן הכלכלי טוב יחסית והן אינן זכאיות לקצבה, בעוד שלשאר המשפחות יש הכנסות נוספות". 

בין הצעדים הנוספים שנקטה הרשות נגד חמאס, הוצאות עובדים לפנסיה מוקדמת, צמצום אספקת החשמל לרצועה וצמצום מתן אישורים לקבלת טיפולים רפואיים בישראל או בגדה המערבית. ראש הממשלה הפלסטיני ראמי אל־חמדאללה אמר באחרונה כי הסנקציות באות בתגובה להקמת ועדה לניהול ענייני הרצועה מטעם חמאס, צעד שנתפס ברשות כהקמת ממשלת צללים לממשלה פלסטינית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ