דרעי אישר את כניסתה לישראל של עיתונאית איראנית שנמלטה מארצה

נדא אמין היתה פעילה למען זכויות נשים באיראן והיא כותבת בין השאר באתר ישראלי. היא שוהה בטורקיה, שהודיעה כי תגרשה בקרוב לאיראן – שם צפוי לה עונש מוות. לאחרונה נחקרה על קשריה עם ישראל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

שר הפנים אריה דרעי אישר את כניסתה לישראל של העיתונאית האיראנית נדא אמין שנמלטה מארצה. אמין (33) שוהה כעת בטורקיה, שהודיעה כי תגרש אותה בימים הקרובים לאיראן – שם היא צפויה לעונש מוות. היא תיכנס לארץ באשרת תייר, אך תוכל להגיש בקשה לקבלת מקלט בישראל.

השר דרעי נענה לבקשת אגודת העיתונאים בירושלים ואיגוד העיתונאים הארצי לאשר את כניסתה של העיתונאית, שכותבת בין השאר באתר הישראלי Times of Israel. אמין היתה פעילה למען זכויות נשים באיראן ואף כתבה ספר בנושא, שנאסר לפרסום. לאחר שנמלטה לטורקיה, הוכרה כפליטה בידי נציבות האו"ם לפליטים. באחרונה נחקרה בידי השירות החשאי בטורקיה אודות קשריה עם ישראל.

יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים, אחיה גינוסר, כתב לדרעי כי "נדא אמין צפויה להיעצר מיד עם הגיעה לאיראן ואף נשקפת לה סכנת חיים והוצאה להורג בשל עבודתה העיתונאית והעובדה שכתבה מספר טורי דעה לאתר Times of Israel בשפה הפרסית". הוא ביקש מדרעי לאפשר לה להיכנס לישראל בשל היותה פליטה בסכנת חיים הנרדפת בשל עבודתה העיתונאית.

דרעי אישר את כניסתה של אמין לישראל באשרת תייר, אך היא תוכל להגיש בקשה לקבלת מקלט בישראל. "מדובר בעיתונאית שנשקפת סכנה אמיתית לחייה, רק בשל כתיבת טורים באתר החדשות הישראלי. בנסיבות הומניטריות מובהקות אלה, אישרתי כניסתה ללא היסוס", אמר שר הפנים.

"אני מפחדת מאוד", אמרה אמין בראיון לעיתון הגרמני בילד בשבוע שעבר. "לא עשיתי דבר רע. גורמים בטורקיה שמו אותי על הכוונת. אני לא יכולה לחזור לאיראן. אני רק רוצה לעבור למדינה אחרת, שם אהיה בטוחה". העיתונאית סיפרה כי נחקרה כמה פעמים בידי השירות החשאי בטורקיה, שהודיע לה כי תגורש בחזרה לאיראן באופן מיידי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ