המשטרה והשב"כ החרימו כסף מזומן ותכשיטים ממשפחות מחבלים ממזרח ירושלים

במהלך הפשיטה, הגיעו הכוחות לשמונה בתים על מנת להחרים בצו מנהלי כספים ורכוש שלפי המשטרה מקורם בארגון חמאס. בתוך כך, הרסה הבוקר עיריית ירושלים שלושה מבנים במזרח העיר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים13
ניר חסון
ניר חסון

המשטרה והשב"כ פשטו הלילה (שלישי) על בתיהן של שמונה משפחות מחבלים פלסטינים ממזרח ירושלים על מנת להחרים בצו מינהלי כספים ורכוש שמקורם, לטענת המשטרה, בארגון חמאס. במהלך המבצע הוחרם כסף מזומן בסכום של כמאה אלף שקלים, כמו גם תכשיטים ורכב פרטי. לפני כחצי שנה נערכה פעולה דומה לזו, אז נתפסו כ-200 אלף שקלים.

כל המשפחות אליהן הגיעה המשטרה הן קרובות של מחבלים שנהרגו במהלך פעולת הטרור שביצעו, או לאחריה. כך, משפחתו של טארק אבו-ערפה שהיה שותף בחוליה המעורבת בחטיפה וברצח של נחשון וקסמן בשנת 1994, ובית משפחת אדין, שבנם אימן נהרג באותה השנה לאחר שהשתתף בהפגנה אלימה.

כמו כן, הגיעה המשטרה לבתי משפחות מחבלים מתקופת שהתרחש בסוף 2015. השניים הם מוחמד נימר, שדקר וניסה לפגוע בשני מאבטחים בסמוך לשער שכם בחודש אוקטובר 2015, ואחמד פתחי אבו-שעבאן, שדקר אשה ליד התחנה המרכזית בירושלים באותו חודש. בנוסף, הגיעה המשטרה למשפחתו של חסן מהאני שביצע יחד עם בן דודו הקטין פיגוע דקירה בפסגת זאב בחודש אוקטובר 2015.

המשטרה פשטה גם על בית משפחתו של עומר סכאפי שביצע  - דריסה ודקירה - בו נפגעו שלושה אנשים ברחוב ירמיהו בירושלים בחודש דצמבר 2015 ועל בית משפחתו של מוצעאב ראזלה, שביצע פיגוע דקירה סמוך לכיכר צה"ל בירושלים באותו חודש.

מהמשטרה נמסר כי "מעורבות של תושבי ירושלים בפעילות כזו או אחרת הממומנת על ידי חמאס הינה עבירה חמורה ומהווה ניסיון דריסת רגל של חמאס בתוך ירושלים".

בתוך כך, הרסה הבוקר עיריית ירושלים שלושה מבנים במזרח העיר. בעיסאוויה נהרס בניין ובו דירת מגורים ושתי חנויות, ובסילוואן נהרסו שני מבני מגורים נוספים. המבנים שנהרסו בסילוואן הינם חלק משכונת אל-בוסתן, שחלקה הגדול מיועד להריסה לשם הקמת פארק "גן המלך". ראש העיר ניר ברקת הכריז על התוכנית בשנת 2010, אולם מאז היא לא קודמה בשל לחצים מדיניים מצד ארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ