בחר בבית מואר עם קולות צחוק: כתב אישום נגד מבצע הפיגוע בחלמיש

התביעה הצבאית הגישה היום כתב אישום נגד עומר אל-עבד, שרצח את יוסף, חיה ואלעד סלומון בהתנחלות בחודש שעבר. טרם הפיגוע, יידה אבן על כלי רכב והצליח לחצות ארבע גדרות ביטחון

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
יותם ברגר

התביעה הצבאית הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד עומר אל-עבד, בן 20 מהעיירה כובר שרצח את יוסף, חיה ואלעד סלומון בהתנחלות חלמיש בחודש שעבר. אל-עבד מואשם ברציחתם של שלושת בני המשפחה, ובניסיון לרצח של שבעה בני אדם נוספים - טובה, אשתו של יוסף ומיכל, אשתו של אלעד, כמו גם חמשת ילדיהם של אלעד ומיכל. עוד מייחס כתב האישום לאל-עבד יצירת קשר עם אחר במטרה לבצע פיגועים, בחודשים שקדמו לפיגוע. 

על פי כתב האישום, ב-14 ליולי החליט אל-עבד לבצע את הרצח. זאת, לאחר ששמע על הפיגוע בהר הבית, בו נהרגו שני שוטרים, ורצף האירועים שהתרחש בעקבות כך. ״תחילה תכנן הנאשם להשיג חגורת נפץ או נשק חם, אך לבסוף החליט לבצע פיגוע דקירה בישוב חלמיש הסמוך למקום מגוריו״, נכתב.

זירת הפיגוע והפצועה שפונתה לבית החולים שערי צדק, בחודש שעברצילום: דובר צה"ל ואמיל סלמן

לפי כתב האישום, אל-עבד התכתב עם תושבת עזה רים קשטה בוואטסאפ, וסיפר לה על כוונתו לבצע פיגוע דקירה. הוא שלח לקשטה צוואה, ואת פרטי הפייסבוק שלו. הוא ביקש ממנה לפרסם את הצוואה בעמוד שלו בערב יום שישי שבו ביצע את הרצח. זו ניסתה לשכנע אותו שלא לבצע את הפיגוע, אך הוא סירב. לפי כתב האישום, ״הנאשם התכתב גם עם מספר אנשים נוספים, תושבי עזה, וסיפר להם על כוונתו לבצע פיגוע דקירה ולמות כ׳שאהיד׳״.

ביום שישי באזור ארבע אחר הצהריים החל אל-עבד להתכונן לפיגוע. הוא התקלח והתגלח במטרה ״להיטהר לקראת ביצוע הפיגוע". הוא נטל תיק גב ובתוכו שם את הסכין, מספריים לחיתוך גדרות וספר קוראן. "הנאשם יצא מביתו אל ביתה של אחותו, שם שתה מים, הצטייד בבקבוק מים נוסף ויצא לדרכו לכיון הישוב חלמיש״, נכתב בכתב האישום. לאחר שהתפלל סמוך להתנחלות, פרסמה חברתו את הצוואה.

עוד מייחסת לו התביעה הצבאית זריקת חפצים לעבר כלי תחבורה נוסע בגין יידוי אבן על רכב לפני שנכנס ליישוב, כנראה במטרה לעצור את הרכב ולדקור את הנהג. 

המחבל, עומר אל-עבד

בשלב זה החל הנאשם להתקדם לכיוון חלמיש וחצה את גדר היישוב באמצעות פתח שמצא תחתיה. הוא חתך גדר נוספת, וטיפס מעל גדר שלישית וגדר חשמלית, רביעית במספר. כך, הוא נכנס לבית העלמין של ההתנחלות והגיע לבית משפחת סלומון, בו בחר מפני שהיה ״מואר ובקעו ממנו קולות צחוק״.

כשנכנס, הבחינה בו מיכל סלומון והבריחה את ילדיה לקומה השנייה, שם הסתגרה עמם. הנאשם דקר את חיה, טובה ויוסף. לאחר מכן התנפל אלעד על אל-עבד וניסה לקחת ממנו את הסכין. במהלך המאבק ביניהם דקר אל-עבד את אלעד שלוש פעמים, לפני שזה הצליח לקחת ממנו את הסכין. 

על פי הכתב האישום, בשלב הזה חבט אל-עבד בראשו של אלעד עם קרש חיתוך בעוצמה והמשיך לדקור אותו ואת אביו יוסף. בעודו מבצע את הרצח, נורה על ידי חייל בחופשה המתגורר בבית סמוך.

אל-עבד מואשם בגרימת מוות בכוונה - עבירה המקבילה לרצח בבתי משפט צבאיים, בניסיון לגרימת מוות בכוונה, בקשירת קשר לגרימת מוות בכוונה, בהחזקת סכין ובהסתה ותמיכה בארגון עוין בגין דברי שבח שפרסם במשך שישה חודשים לפני האירוע. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ