נתניהו שוחח עם עמוס רגב 15 פעמים ב-19 יום בבחירות 2013

רה"מ העביר לעיתונאי רביב דרוקר את פירוט מועדי השיחות שניהל עם מו"ל "ישראל היום" אדלסון ועורכו לשעבר רגב. על פי המידע, חלק מהשיחות התקיימו קרוב לחצות, בשעות הקריטיות לפני סגירת העיתון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נתניהו ואדלסון בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשנה שעברה
נתניהו ואדלסון בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשנה שעברה צילום: אילן אסייג
נתי טוקר

ראש הממשלה בנימין נתניהו העביר הערב (ראשון) לעיתונאי חדשות 10 רביב דרוקר את פירוט מועדי השיחות שניהל עם מו"ל "ישראל היום" שלדון אדלסון ועורך העיתון לשעבר עמוס רגב, זאת בהתאם לפסיקת העליון בחודש שעבר. 

כך למשל, במהלך בחירות 2013 דיבר נתניהו עם רגב 15 פעמים ב-19 ימים, כלומר כמעט כל יום. לדברי דרוקר, חלק מהשיחות התקיימו קרוב לחצות, בשעות הקריטיות לפני סגירת העיתון. ביום הבחירות שוחחו נתניהו, רגב ואדלסון כמה פעמים.

חלק מהכותרת שפורסמו במהלך הבחירות נגעו בין השאר לסיעת הבית היהודי ("הבית היהודי נגד נשים"), או נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין ("הנשיא יעשה הכל כדי להטיל את הרכבת הממשלה על השמאל"), נגד הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי ("התנהלות בלתי ראויה") וגם נגד נשיא ארה"ב  ברק אובמה ("מנסה להתערב בבחירות").

בימים שלאחר שיחות נתניהו ורגב התפרסמו כותרות נוספות שהתאימו לקו ההסברתי של נתניהו. כאשר נתניהו ביקש לנאום בקונגרס נגד הסכם הגרעין שהוביל נשיא ארה"ב ברק אובמה, כותרת העיתון למחרת השיחה בין נתניהו לרגב היתה "נתניהו עונה לאובמה: אזרחי ישראל יחליטו".

ב-2014, ביום שלאחר אישור חוק "ישראל היום" בכנסת – שהוביל לאחר מכן להפלת הממשלה – נתניהו שוחח עם אדלסון שלוש פעמים באזור השעה אחת בלילה. כאשר התרחש המשבר הקואליציוני נתניהו שוחח עם רגב ולמחרת הופיעה כותבת שעסקה בעמדתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי שהתאימה לקו הפוליטי של נתניהו, בעוד ב"ידיעות אחרונות" הופיעה כותרת הפוכה.

בימים שלאחר שיחות נתניהו ורגב הופיעו גם כותרת שעסקה בתצהיר של נהג שתמך בעמדתה של שרה נתניהו סביב החקירות נגדה.

נתוני השיחות התפרסמו לאחר מאבק משפטי בן כשנתיים שניהלו דרוקר וחדשות 10 באמצעות עו"ד יונתן ברמן מול נתניהו. בשבוע שעבר העלה נתניהו פוסט בנושא וטען כי הוא מיודד עם אדלסון, וכי שיחותיו עם רגב היו שגרתיות כפי שכל פוליטיקאי מקיים שיחות עם עורכים ומו"לים. מועדי השיחות המלאים יתפרסמו בהמשך.

יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, הודיע כי ידרוש לפי חוק חופש המידה לקבל את פירוט השיחות מתקופת כהונתם של ראשי הממשלה הקודמים אהוד אולמרט, אריאל שרון ואהוד ברק עם העורכים והמו"לים של עיתוני "ידיעות אחרונות", "הארץ" ו"מעריב". לדברי ביטן, "שוב מנסים לייצר דין אחד לנתניהו ודין אחד לאחרים". 

השתתף בהכנת הידיעה: יהונתן ליס

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ