ג'קי חורי
עמוס הראל
משמאל לימין: בכיר פתח ברצועה אחמד חילס, בכיר חמאס מחמוד א-זאהר, מנהיג חמאס בעזה יחיא סנואר, ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה וראש ממשלת הרשות רמי חמדאללה, החודש בעזה
משמאל לימין: בכיר פתח ברצועה אחמד חילס, בכיר חמאס מחמוד א-זאהר, מנהיג חמאס בעזה יחיא סנואר, ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה וראש ממשלת הרשות רמי חמדאללה, החודש בעזהצילום: Khalil Hamra/אי־פי
ג'קי חורי
עמוס הראל

משלחת ישראלית נחתה היום (שלישי) בקהיר ונפגשה עם במשך כמה שעות עם בכירים מצרים - כך דווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית שמס. היום החלו במצרים שיחות הפיוס בין פתח לחמאס בחסות המודיעין המצרי.

פתרון משבר הנעדרים בעזה מעסיק בימים אלה את ישראל, שמבקשת לנצל את אווירת הפיוס להתקדמות במשא ומתן התקוע. בסוף אוגוסט פרש מתפקידו המתאם לענייני שבויים ונעדרים, אל"מ במיל' ליאור לוטן, ועד כה טרם החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו על זהות מחליפו.

בראש משלחת חמאס שהגיעה אתמול לקהיר עומד סאלח ערורי, מנהיג הזרוע הצבאית בגדה המערבית שהתמנה בשבוע שעבר לסגן ראש הלשכה המדינית. במשלחת חברים גם מנהיג חמאס בעזה, יחיא סנואר, שכמו ערורי נמנה עם הדרג המבצעי בתנועה, ומוסא אבו מרזוק, שניהל את מגעי הפיוס מטעם חמאס בסבבים קודמים.

מקור המקורב למודיעין המצרי אמר ל"הארץ" שהצדדים לא ידונו בשלב הראשון בעניינים אסטרטגיים כמו עתיד הזרוע הצבאית של חמאס או התהליך המדיני, אלא יתמקדו בנושאים אזרחיים ובניהול ענייני הרצועה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ