רויטרס
הארץ
רויטרס
הארץ

ארגון חיזבאללה מעוניין באפשרות לתקוף בארצות הברית - כך אמר היום (שלישי) ראש המרכז ללוחמה בטרור במשרד החוץ של ארה"ב ניקולס רסמוסן. הוא אף הודיע כי ארה"ב מציעה פרס של מיליוני דולרים עבור מידע שיוביל לתפיסתם של שני בכירי חיזבאללה.

הכרזה שפרסם משרד החוץ של ארה"ב
הכרזה שפרסם משרד החוץ של ארה"ב

גוף המשויך למשרד החוץ האמריקאי פרסם כרזות עם תמונותיהם של שני המבוקשים, מידע עליהם וההודעה על הפרס בכמה שפות, ובהן עברית. עבור אחד המבוקשים, טלאל חמייה, שהיה סגנו של ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה עימאד מורנייה, מוצע פרס בסך שבעה מיליון דולרים. כעת ממונה חמייה על מבצעי חיזבאללה מחוץ ללבנון.

המבוקש השני, פואד שוקר, שיחק לפי הכרזה תפקיד מרכזי בתכנון והוצאה לפועל של הפיגועים בבסיס הכוח הרב-לאומי בביירות בשנת 1983. בפיגועים נהרגו יותר מ-250 חיילים אמריקאים. עבור מידע שיוביל לתפיסתו של שוקר מציע משרד החוץ פרס בסך חמישה מיליון דולרים.

שר הביטחון אביגדור ליברמן מתח היום ביקורת חריפה על צבא לבנון, וטען שהארגון הפך להיות חלק מחיזבאללה. הוא אף אמר כי המערכה הבאה של ישראל תתנהל בשתי חזיתות, בין אם תתחיל בצפון או בדרום והוסיף כי בצפון ההסלמה תבוא מסוריה ומלבנון יחדיו. "אנחנו אמורים להיערך לכל תסריט אפשרי, וגם המציאות החדשה מכינה לנו אתגרים חדשים. אם פעם דיברנו על גזרת לבנון - אז אין יותר גזרה כזו. יש גזרת צפון. בכל התפתחות שתהיה, זו תהיה גזרה אחת, סוריה ולבנון ביחד, חיזבאללה, משטר אסד וכל סייעני משטר אסד", אמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ