אורי בלאו
לוס אנג'לס
נתניהו בביקור בארגנטינה, בספטמבר
נתניהו בביקור בארגנטינה, בספטמברצילום: Natacha Pisarenko/אי־פי
אורי בלאו
לוס אנג'לס

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי ישראל הציעה סיוע הומינטרי לאיראן דרך הצלב האדום, בעקבות רעידת האדמה שהתרחשה במדינה שלשום. 

נתניהו, שנאם באמצעות שידור לוויני בכנס של הפדרציה היהודית של צפון אמריקה בלוס אנג'לס, הוסיף כי "האנושיות שלנו חזקה יותר מהשנאה שלהם". גורם בלשכת נתניהו אמר כי פנייה זו נעשתה כחלק מאסטרטגיה שבה מתקשר נתניהו ישירות עם העם האיראני ומציג את ההבדל בין הציבור האיראני למשטר באיראן. 

נתניהו אף מתח ביקורת על הסכם הגרעין עם איראן. לדבריו, ההסכם אינו מונע מאיראן לפתח נשק גרעיני. "אני מבקש להודות לנשיא טראמפ על עמדתו בעניין ולשגרירה ניקי היילי על העמדה שהיא  באו"ם", הוסיף ראש הממשלה. 

לפי התקשורת באיראן, לפחות 407 בני אדם נהרגו ו-6,600 נפצעו ברעידה, שהתרחשה סמוך לגבול עם עיראק. השירות הגיאולוגי של ארה"ב הודיע כי רעידת אדמה בעוצמה 7.3 פגעה באזור, ומוקד הרעש היה דרום-מזרחית לעיר סולימאניה שבמחוז כורדיסטאן, בעומק 23.3 קילומטרים מתחת לפני הקרקע. גם בכמה אזורים בישראל הורגש הרעש, אך לא דווח על נזק או על נפגעים.

נתניהו התייחס למתווה הכותל שהוקפא, ואמר כי הוא מאמין שלכל היהודים צריכה להיות גישה לתפילות בכותל. "אני מחויב להתקדמות בנושא", אמר. לפני כחודש השיבה המדינה לבג"ץ כי לאחר ששקל את העניין, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להביא את סוגיית מתווה הכותל לדיון נוסף בפני הממשלה ובכך הקפיא הלכה למעשה את המתווה. לפני כשבועיים הודיעה נציגת התנועה הרפורמית בדיון בוועדה בכנסת כי התנועה החליטה לסרב לפגישות עם נתניהו, עד שיעלה הצעה קונקרטית לפתרון המשבר עקב הקפאת מתווה הכותל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ