ישראל תשלם לרואנדה כ-5,000 דולר עבור כל מבקש מקלט שתקלוט

ההסכם שנחתם עם רואנדה חשאי, ועד כה לא היה ידוע מה נותנת ישראל בתמורה לשליחת מבקשי המקלט. המדינה תוסיף לשלם לכל עוזב מענק בסך 3,500 דולר, ותממן לו את כרטיס הטיסה

אילן ליאור
אילן ליאור
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מבקש מקלט בדרום תל אביב, אוגוסט
מבקש מקלט בדרום תל אביב, אוגוסטצילום: מוטי מילרוד
אילן ליאור
אילן ליאור

ישראל תשלם לרואנדה כ-5,000 דולר עבור כל מבקש מקלט אפריקאי שתקלוט ממנה, כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות 10. גורם ממשלתי בכיר אישר ל"הארץ" את המידע.

ההסכם שחתמה ישראל עם רואנדה נותר חשאי, ועד כה לא היה ידוע מה נותנת ישראל בתמורה לשליחתם של מבקשי המקלט אליה. המדינה תמשיך לשלם לכל מבקש מקלט שיעזוב את הארץ מענק בסך 3,500 דולר, ותממן את כרטיסי הטיסה שלו.

כפי שפורסם ב"הארץ", בשבועות הקרובים צפויה רשות האוכלוסין וההגירה להוציא לדרך מבצע גירוש של מבקשי המקלט מאריתראה וסודאן. רבים מהם צפויים לקבל הודעות שעליהם לעזוב את ישראל - אחרת ייכלאו ללא הגבלת זמן. טרם הוחלט מי יהיו הראשונים לקבל את הודעת הגירוש. כמה קבוצות יוחרגו מהודעות הגירוש - בהן נשים, ילדים, קורבנות סחר בבני אדם ומי שהגיש בקשת מקלט וטרם נענה.

מוקדם יותר היום אישרה הממשלה פה אחד את הצעתם של השרים אריה דרעי וגלעד ארדן להיערך לסגירת מתקן חולות בעוד ארבעה חודשים. המהלך מותנה בהצלחת מבצע הגירוש המתוכנן. עד כה, הפעילה ישראל לחץ על אזרחי אריתריאה וסודאן לעזוב, אך לא גירשה אותם בכפייה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ