לאה גולדין במועצת הביטחון: בני היה קורבן של הפסקת האש בחסות האו"ם - מדיני ביטחוני - הארץ

לאה גולדין במועצת הביטחון: בני היה קורבן של הפסקת האש בחסות האו"ם

לאה גולדין נאמה בדיון מיוחד שיזמו ארה"ב ואוקראינה וקראה למדינות לפעול להחזרת הישראלים השבויים והנעדרים שמוחזקים בידי חמאס

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מימין: שמחה גולדין, דני דנון, לאה גולדין וסגנית ראש המשלחת האמריקאית באו"ם, מישל סיסון, היום
מימין: שמחה גולדין, דני דנון, לאה גולדין וסגנית ראש המשלחת האמריקאית באו"ם, מישל סיסון, היום
הארץ

לאה גולדין, אמו של הדר גולדין שנהרג ברצועת עזה במבצע צוק איתן, אמרה היום (שישי) בדיון במועצת הביטחון של האו"ם כי בנה נחטף בהפסקת אש שהושגה בחסות הארגון. "בני לא היה קורבן של מלחמה, אלא של הפסקת אש שהאו"ם יזם. מאז אותה הפסקת אש הייתה רק שתיקה כואבת ואכזרית של האו"ם", אמרה גולדין, שקראה למדינות החברות במועצת הביטחון לפעול להחזרת הנעדרים והשבויים בעזה.

גולדין אמרה כי חטיפת בנה היתה "הפרה צינית וקרת דם של כל העקרונות שהארגון הזה מוקיר". לדבריה, "זו לא פרשנות סובייקטיבית של האירועים. מיד לאחר שחמאס הפר את הפסקת האש, מזכ"ל האום באן קי-מון פרסם הצהרה רשמית שבה גינה את ההפרה של הפסקת האש ההומניטרית. הוא אמר שהוא המום ומאוכזב מההתפתחויות וציין כי מהלכים שכאלה פוגעים בהבטחות של חמאס לאו"ם ודרש את השחרור המיידי של החיילים החטופים".

הדיון במועצת הביטחון עסק בישראלים השבויים והנעדרים בעזה. בדיון הוזכרו גם אורון שאול, שנהרג בצוק איתן וגופתו מוחזקת בידי חמאס, והאזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד שמוחזקים בעזה. הדיון המיוחד, שלא היה רשמי, כונס לבקשת ארה"ב ואוקראינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ