ראש ממשלת הודו בביקורו ברמאללה: "ערפאת היה מהמנהיגים הגדולים בעולם"

מודי פגש את עבאס, שביקש ממנו להתגייס למאמץ הפלסטיני להחליף את ארה״ב כמתווכת במו"מ עם ישראל. ראש הממשלה ההודי ביקר במוזיאון ערפאת והשתתף בטקס "לזכרו של המנהיג"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מודי ועבאס ברמאללה, היום
מודי ועבאס ברמאללה, היוםצילום: ABBAS MOMANI/אי־אף־פי
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי נחת הבוקר (שבת) ברמאללה לביקור אותו הגדיר "ביקור היסטורי בפלסטין". מודי ופמלייתו הגיעו ישירות מירדן בשיירת מסוקים באדיבות המלך עבדאללה. הם התקבלו על ידי ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה ופגשו עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, שביקש מהודו להתגייס למאמץ הפלסטיני להחליף את ארה"ב כמתווכת במשא ומתן עם ישראל. 

מודי גם ביקר במוזיאון יאסר ערפאת בעיר, שם השתתף בטקס "לזכרו של המנהיג". משרד החוץ ההודי מסר בתחילת השבוע כי מטרת "הביקור ההיסטורי" היא להביע את מחויבותה של הודו "להעמקת הקשר עם פלסטין". לדבריו, הודו "משקיעה בשלוש השנים האחרונות תרומה משמעותית במטרה הפלסטינית".

מודי וחמדאללה בקבר ערפאת ברמאללה, היום

בתום הביקור צייץ מודי כי ערפאת היה ״אחד המנהיגים הגדולים בעולם. תרומתו לפלסטין היסטורית. הוא היה חבר טוב של הודו. חלקתי לו כבוד ברמאללה״.

זו היתה פגישתם הרביעית של מודי ועבאס. "החברות בין הודו לפלסטין עמדה במבחן הזמן", אמר ראש הממשלה ההודי. "הודו תתמיך תתמיד תתמוך בהתפתחותה של פלסטין". מודי ימשיך עוד הערב לעמאן ולאיחוד האמירויות.

מודי ועבאס ברמאללה, היום
מודי ועבאס ברמאללה, היוםצילום: ABBAS MOMANI/אי־אף־פי

במשרד החוץ ההודי הדגישו מראש כי מודי יביע בביקור "סולדיריות ישירה עם העם הפלסטיני" ופירטו את התמיכה ההודית בפלסטינים בפורומים הבינלאומיים - כולל התמיכה באו"ם - ובפרויקטים משותפים בתחומי הביטחון, הבריאות, הטכנולוגיה, התיירות, החקלאות והתרבות. הם הוסיפו כי הודו תחת מודי רואה את היחסים עם ישראל כנפרדים מיחסיה עם הפלסטינים.

בחודש שעבר ביקרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה בהודו ולוו אישית על ידי מודי. הביקור היה גדוש בקבלות פנים חגיגיות וחיבוק פומבי מתת-היבשת. בביקור חתמו השניים על שורת הסכמים בין המדינות בתחומי הסחר, התיירות, חיפושי הגז, נתיבי התעופה והספנות, שיתופי פעולה בתחומי ההייטק והסייבר, חקלאות, סיעוד ותרבות. מודי ונתניהו הקפידו להדגיש את יחסיהם האישיים החמים.

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ