כתובות הקוראות "מוות לערבים" רוססו על כלי רכב פלסטיניים בכפר סמוך לשכם - מדיני ביטחוני - הארץ

כתובות הקוראות "מוות לערבים" רוססו על כלי רכב פלסטיניים בכפר סמוך לשכם

חמישה כלי רכב הושחתו בכפר הפלסטיני ג׳ית ורוססו עליהם גם קריאות לטרנספטר. עד כה לא נמצאו עדים למקרה

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
כתובת גרפיטי על כלי רכב בג'ית, הבוקר
יותם ברגר
יותם ברגר

חמישה כלי רכב פלסטינים הושחתו הלילה (שלישי) בכפר הפלסטיני ג׳ית הסמוך לשכם בצפון הגדה. לפי תושבי המקום על כלי הרכב רוססו כתובות גרפיטי הקוראות "מוות ערבים" ו"טרנספר עכשיו". כוחות צה״ל ומשטרת מחוז ש״י שהגיעו הבוקר למקום פתחו בחקירת המקרה.

״הם כתבו מוות לערבים, ד״ש למישהו בשם גבאי וטרנספר עכשיו״, סיפר תושב הכפר ואיש השטח של ארגון רבנים למען זכויות אדם, זכריה סדה. ״זה היה בכניסה, 200 מטר מהכניסה, וגם הצד השני (של הכפר - י״ב). ... כאילו בשני חלקים של הכפר. עכשיו מחכים למז״פ (המחלקה לזיהוי פלילי)״. עד כה לא נמצאו עדים להשחתה.

כתובת גרפיטי על כלי רכב בג'ית, הבוקר

הכתובת על אחת המכוניות קוראת ״ד״ש ליצחק גבאי״. הכוונה בכתובת היא ככל הנראה לצעיר בעל אותו השם שהורשע בעבר בהצתת בית הספר הדו-לשוני בירושלים ונידון לשלוש שנות מאסר. פעילי ימין המצויים עמו בקשר סיפרו כי הוא שוחרר מהכלא ביום שישי האחרון בתום תקופת מאסרו.

ביום שישי האחרון תועדו ישראלים כשהם מיידים אבנים לעבר בתי העיירה הפלסטינית בורין, גם היא באזור שכם. לא דווח על נפגעים כתוצאה מהמקרה. למחרת היום תקפו ישראלים פעילי שמאל באזור המאחז חוות מעון שבדרום הגדה המערבית. בשבוע שלפני כן, בשישי בבוקר, התגלו כתובות נאצה בגנות משפחת תמימי בכפר נבי סאלח, בו מתגוררת המשפחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ