ביהמ"ש קבע: משפטה של עהד תמימי יתקיים בחשאי

שופט בית המשפט הצבאי אמר כי החלטתו היא "לטובת תמימי" בשל היותה קטינה. עוד קבע כי הדיון הבא בעניינה של תמימי - שסטרה לחייל ונעצרה עד תום ההליכים - ייערך בתחילת מארס

יותם ברגר
יותם ברגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עהד תמימי בבית המשפט הצבאי בעופר, היום
עהד תמימי בבית המשפט הצבאי בעופר, היוםצילום: מגד גוזני
יותם ברגר
יותם ברגר

משפטה של עהד תמימי, הנערה שסטרה לחייל ונעצרה, נפתח היום (שלישי) בבית המשפט הצבאי בעופר. בניגוד לבקשתה המפורשת של תמימי, החליט השופט, סא"ל מנחם ליברמן, כי משפטה יתנהל בדלתיים סגורות. השופט הסביר כי החלטתו היא "לטובת תמימי" בשל היותה קטינה. כמו כן, הוא קבע כי הדיון הבא בעניינה ייערך בתחילת חודש מארס, ומאחר שמעצרה הוארך עד תום ההליכים - היא תישאר בו עד לסיום משפטה ומתן גזר הדין. 

תמימי עצורה ברציפות מזה כחודשיים - מאז 19 בדצמבר 2017. כתב האישום שהוגש נגדה בחודש שעבר ייחס לה שורת עבירות בהן תקיפת חייל בנסיבות מחמירות, איום על חייל, הסתה וזריקת חפצים לעבר אדם או רכוש. סעיף האישום הראשון מתייחס לאירוע המתועד, שבו תקפה חיילים בידיים חשופות מבלי שנפגעו, ושהוביל למעצרה - אולם כתב האישום מייחס לה מעורבות גם באירועים אחרים. בין השאר מיוחסות לה זריקות אבנים על חיילים - שלא פגעו באיש, והסתה לאלימות בפייסבוק. באחד השידורים שלה בפייסבוק, אמרה כי "הכוח שלנו באבן שלנו ואני מקווה שכל העולם יתאחד כדי לשחרר את פלסטין... אם זה פיגועי דקירה או פיגועי התאבדות או זריקת אבנים. כולם צריכים לעשות משהו ולהתאחד על מנת שהמסר שלנו יגיע - שרוצים לשחרר את פלסטין".

עורכת דינה של תמימי, גבי לסקי, אמרה לעיתונאים הרבים שהגיעו לדיון: "במקרה הזה, כל האירועים על מעצרה היו בדלתיים פתוחות. למרות שהתביעה אומרת שלא אכפת לה שנהיה בדלתיים פתוחות, בית המשפט החליט לסגור את הדלתות כי הוא חושב שזה לא טוב לעהד. אני חושבת שזה כי בית המשפט לא חושב שזה טוב לבית המשפט.

לסקי זעמה על הנימוק שהציג השופט, שלפיו החלטתו תהיה לטובתה. "הקטינה והוריה רצו את הדלתיים פתוחות ובית המשפט לא צריך להחליט במקרה הזה מה יותר טוב עבורה", אמרה. "הוא החליט מה יותר טוב עבורו, ולא מה שיותר טוב לעהד".

אביה של תמימי, באסם, הגיע גם כן למשפט, ואמר: "אשתי ובתי לא עשו שום דבר רע והן במעצר בגלל מאבקן לחופש ולצדק. הגענו לכאן כדי לומר שישראל היא זו שצריכה לעמוד למשפט ולא הן", אמר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ