צה"ל: מודיעין ישראלי סיכל פיצוץ מטוס באוסטרליה על ידי דאעש

לפי הודעת צה"ל, מידע על הפיגוע הועבר לרשויות המקומיות בסוף השנה שעברה. בעקבות זאת נעצרו פעילים שהיו בשלבים מתקדמים לקראת הוצאתו לפועל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שדה תעופה בסידני, אתמול
שדה תעופה בסידני, אתמולצילום: בלומברג
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

מידע מודיעיני שהעבירה ישראל לאוסטרליה הוביל לסיכול פיצוץ מטוס שתכנן ארגון המדינה האיסאלמית, כך על פי צה"ל. מסירת המידע לרשויות המקומיות הובילה למעצרם של פעילי הארגון בסוף השנה שעברה. על פי צה"ל הם היו בשלבים מתקדמים מאוד לקראת ביצוע הפיגוע.

בשנה שעברה דווח בארה"ב כי מומחי סייבר של ישראל חדרו לתא קטן של יצרני פצצות של ארגון המדינה האיסלאמית בסוריה. על פי הדיווחים, כך גילתה ארה"ב כי הארגון מסוגל להכין מטעני חבלה שיכולים לעבור דרך מערך האבטחה של נמלי תעופה בלי להתגלות. עוד דווח כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חלק מידע זה עם שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב כשנפגשו בוושינגטון בחודש מארס.

צה"ל, ובפרט יחידת 8200, מתמקדים בפעילי המדינה האיסלאמית בחצי האי סיני. בתחילת החודש חשף ניו יורק טיימס כי ישראל תקפה בצפון סיני יותר ממאה פעמים בשנתיים האחרונות. על פי הפרסום, נשיא מצרים עבד אל-פתח א-סיסי אישר את התקיפות, שבוצעו במטוסי קרב, מסוקים ומטוסים ללא טייס שלא היו מזוהים כישראליים. מצרים הכחישה את ממצאי התחקיר.

בנוסף, לפי הודעת צה"ל, באחרונה בלמו יחידת 8200 ואגף התקשוב ניסיון תקיפה בסייבר של איראן שכוון נגד גופים וארגונים פרטיים וציבוריים בישראל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ