תיעוד: שוטרים עיכבו פלסטיני בן שלוש בחברון; מג"ב: הילד נשלח להשליך אבנים

בסרטון שפרסמו הפלסטינים נראה אביו של הילד מבקש לקבל אותו בחזרה, ולא נענה במשך כ-30 שניות. מג"ב: "מדובר בפרובוקציה"

יותם ברגר
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יותם ברגר
ג'קי חורי

שוטרי משמר הגבול עיכבו אתמול (שלישי) במשך כמה דקות ילד פלסטיני בן שלוש בחברון. על פי מג"ב, הילד נשלח להשליך אבנים לעבר הלוחמים, ולאחר מכן רץ לעברם עם מברג וקולפן בידיו.

בסרטון שפורסם על ידי הפלסטינים נראה שוטר מג"ב אוחז בידו של הילד כ-30 שניות. בסרטון נראה כי פלסטיני אחר, אביו של הילד, מבקש שהשוטרים ישיבו לו את הילד אולם הם מסרבים במשך כמה שניות. בסוף הסרטון נצמד הילד לרגליו של אביו.

תיעוד התקרית כפי שמפיצים הפלסטינים
הסרטון שהפיץ מג"ב

משמר הגבול פרסם סרטון וידאו ממצלמת אבטחה שבו נראה הילד מתקרב אל כמה חיילים ברחוב. הילד רץ, מתרחק מהחיילים, וכששניים מהם מתקרבים אליו הוא נעלם מהסרטון. האירוע נמשך כדקה. לאחר מכן מופיע שוב הילד כשהוא מתקרב אל החיילים בריצה, ואז אחד מהם תופס אותו.

ראאד אבו ארמילה מחברון, שהיה עד לתפיסת הילד, סיפר כי "התקרית התחילה כאשר החייל התחיל לקרוא לפעוט ולקלל אותו ואת אמא שלו". עוד סיפר ארמילה: "הילד חזר הביתה עצבני ואחר כך חזר עם מכשיר לריקון קישואים. הוא התקרב אליו, ואז החייל תפס אותו. האירוע היה ברחבת המסגד באחת הנקודות, קרוב לבית של הילד הזה".

ממג"ב נמסר בתגובה: "מדובר בפרובוקציה שלא משקפת את המציאות ונועדה לצייר את כוחות הביטחון באור שלילי. הסרטון חתוך וערוך. מדובר בילד קטן שנשלח לזרוק אבנים על לוחמי מג"ב ובידו גם מברג ל'ניסיון דקירה', כשקרוביו מביטים בו מרחוק. מדובר בדוגמה נוספת של שימוש בילדים קטנים כהסוואה כשליחים לפעילות חבלנית, כולל ילדים שהולבשו בחליפות נפץ ועוד. לכן על הלוחמים לנקוט משנה זהירות, גם שמדובר בילד קטן. הילד אחז בידו מברג ועל כן הלוחמים אחזו בילד והמתינו להגעת אביו עד לבירור העניין ושחררו אותו במקום תוך זמן קצר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ