בנט: לא רואה בעיה מערכתית ברצף החדירות מעזה

לקראת הצעידה ההמונית לכיוון גדר המערכת המתוכננת מחר, אמר בנט כי לא צריך להפריז בעוצמת הסיכון שלה. ארדן: "אנחנו נערכים לעצור חדירות כאלו בכל דרך שצריך"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנט, בפברואר
בנט, בפברוארצילום: מוטי מילרוד

שר החינוך נפתלי בנט התייחס היום לצעידה המתוכננת מחר ברצועת עזה לכיוון גדר המערכת ולסדרת התקריות שאירעו בימים האחרונים, בהן פלסטינים חצו את הגדר. לדבריו, אינו מזלזל בצעידה אך "מצד שני גם לא צריך להפריז בעוצמת הסיכון, זה לא גרעין איראני". "אכן היה רצף של חדירות, אני לא רואה בזה בעיה מערכתית", אמר. 

בראיון לכאן ב' הוסיף בנט: "אנחנו לא נקבל מצב שתושבי עזה יכנסו לישראל. קבענו לעצמנו עקרונות לעניין הזה: מקסימום ריבונות, מינימום נפגעים". לדבריו, "אנחנו לא מקבלים מצב שתושבי עזה יכנסו למדינת ישראל, מצד שני אין לנו עניין בירי המוני באנשים מעזה".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן בכנס חילופי מפקדים במחוז תל אביב, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

השר לביטחון פנים גלעד ארדן (הליכוד) אמר הבוקר בראיון לגלי צה"ל: "אנחנו נערכים לעצור חדירות כאלו בכל דרך שצריך". לדבריו, האירועים האזרחיים המתוכננים הם חסות לביצוע פעולות טרור ולהפרה של הריבונות הישראלית. "חמאס נמצא במצוקה גדולה מאוד, מעבר לכישלון שלו בניהול האזרחי של הרצועה, והוא מחפש תשומת לב", הוסיף ארדן. "אנחנו לא רוצים לספק לו תשומת לב באמצעות הסלמה מצד אחד, ומצד שני לא נאפשר להפר את הריבונות של ישראל".

אבי דיכטר (הליכוד), יושב ראש ועדת חוץ וביטחון, אמר בכאן ב' כי צה"ל נערך לתרחיש של חיתוך הגדר מחר. הצבא "התמודד עם אירועים בסדר גודל כזה של אלפים רבים", אמר, "ירי חי הוא תמיד אפשרות כשיש סכנת חיים". לדבריו, חמאס מנסה לנצל את העובדה שגדר הגבול עם עזה היא אינדיקטיבית ונמצאת בשלבי בבנייה.

כוח צה"ל עצר הלילה שני פלסטינים שחצו את גדר המערכת מדרום הרצועה לשטח ישראל. הפלסטינים נעצרו סמוך לנקודת החציה והועברו לחקירה. על השניים נמצאו סכין וכלי חיתוך. זו התקרית הרביעית בימים האחרונים שבה פלסטינים חוצים את הגדר ועוברים מהרצועה לשטח ישראל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ