יותם ברגר
יותם ברגר

ערבי ישראלי כבן 30 נורה הבוקר (שלישי) למוות בידי חיילי צה"ל לאחר שרכבו התנגש בתחנת אוטובוס ריקה סמוך לאריאל. ההרוג, איאד אזבארקה, תושב קלנסווה, נהג ברכב גנוב והתנהל אחריו מרדף. לפי הערכות, הוא החל לאבד שליטה על הרכב באזור אריאל, וככל הנראה התנגש בתחנת האוטובוס כתוצאה מכך. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעברו כשניסה להימלט רגלית מהזירה, אף שלא היווה איום. הוא פונה לטיפול רפואי אך מותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. 

איאד אזבארקה

לפי גורם בצה"ל, החיילים חשבו שאזבארקה ניסה לבצע פיגוע כיוון שנסע במהירות והתנגש בטרמפיאדה המצויה באזור שהתרחשו בו פיגועי דריסה רבים בעבר. מצה"ל נמסר כי התקרית תתוחקר. 

אזבארקה נהג ברכב פרטי גדול בעל לוחית זיהוי ישראלית שנגנב בחדרה בשעות הלילה. ברכב היה שבב איתור של חברת "איתוראן", והחברה איתרה אותו כמה שעות לאחר שנגנב ופתחה במרדף אחריו. הוא זוהה בשטח ישראל, על כביש 5, ובמהלך ניסיון הבריחה הגיע לשטחי הגדה המערבית. 

במשפחתו של אזבארקה אמרו היום כי לא הוסבר להם מדוע נורה. "אנחנו לא יודעים כלום ואף אחד לא הציג בפנינו מידע אמין או סרטונים שיכולים לשפוך אור על מה שקרה", אמר אחד מקרובי משפחתו ל"הארץ". "הכי קל להאשים אותו שניסה לדרוס או לבצע פיגוע והוא בכלל עכשיו לא בחיים ואף אחד לא יודע מה גרסתו ומה קרה שם בדיוק".

אתמול נורה פלסטיני בן 55 במחסום תאנים שבצפון הגדה המערבית ונפצע באורח בינוני־קשה. האיש, תושב טול כרם, נורה על ידי מאבטחים אזרחיים אף שלא היה חמוש. לטענת המאבטחים, הם ירו בו לאחר שרץ לעברם באופן חשוד דרך מעבר הרכבים במחסום. ממשרד הביטחון נמסר כי ממצאי הבדיקה הראשונית הועברו למשטרה ולשירות הביטחון הכללי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ