סגן שרת החוץ של רואנדה: ממשלת רואנדה לא מכירה את הקרן החדשה

בעקבות הפרסום ב"הארץ" כתב הלילה אוליבייה נדוהונגירהה כי הוא הופתע מדברי נתניהו, "בעיקר מההנחה שגורמים חיצוניים יכולים ללחוץ על ממשלת רואנדה בכל צורה"

הארץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, שלשום
ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, שלשוםצילום: אוליבייה פיטוסי
הארץ

סגן שרת החוץ של רואנדה אוליבייה נדוהונגירהה אמר היום שהופתע מהצהרת ראש הממשלה בנימין נתניהו על מעורבות הקרן החדשה בהחלטת ממשלת רואנדה לסגת מההסכם לגירוש מבקשי המקלט. בציוץ בטוויטר כתב נדוהונגירהה שרואנדה כלל לא מכירה את הקרן החדשה ולא קיימה איתה כל קשר.

"אני מופתע מאוד מההצהרה הזו", צייץ נדוהונגירהה, "בעיקר מההנחה שגורמים חיצוניים יכולים ללחוץ על ממשלת רואנדה בכל צורה".

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יפעל להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את פעילות הקרן החדשה לישראל, בטענה שהקרן היא זו שגרמה לממשלת רואנדה לסגת מההסכם. נתניהו ביקש מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים את הוועדה ואמר שהקרן "מסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

"הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל", כתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו. "הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג'ורג' סורוס. מטרת העל של הקרן היא מחיקת הצביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים", טען.

נתניהו הוסיף כי "מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו-פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל, כמו שוברים שתיקה ובצלם, וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון עדאלה. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארה"ב, שלאורך זמן היתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן מזה עשרות שנים".

בקרן החדשה הגיבו לדברי ראש הממשלה ואמרו: "נתניהו עבר כל קו אדום בהסתה נגדנו, לא היה לקרן מגע עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה לישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח". בקרן קראו לראשי המפלגות לפעול נגד נתניהו. "אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות: גבאי, לפיד, זנדברג, עודה, כחלון, בנט, ליברמן, ליצמן ודרעי, וכן גם קולות ליברליים מתוך הליכוד. זה הוא קרב על הדמוקרטיה הישראלית. ישראל זה אנחנו".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ