להפתעת הכוחות בשטח, המשטרה ומג"ב לא נכחו בהפגנות היום בגבול הרצועה

בשבוע שעבר המשטרה ומשמר הגבול השתתפו במאמצים לפיזור ההפגנות. מהמשטרה נמסר כי לא נדרש ממנה להגיע השבוע, וכי אנשיה היו ערוכים לתת גיבוי במקרה של פריצת הגדר

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיילים בגבול הרצועה, היום
חיילים בגבול הרצועה, היוםצילום: MENAHEM KAHANA/אי־אף־פי

כוחות הצבא שפעלו היום (שישי) בגבול רצועות עזה הופתעו לגלות ששוטרים ולוחמי משמר הגבול לא הגיעו לאזור - זאת לעומת השבוע שעבר, אז סייעו בפיזור המפגינים. במשטרה אמרו שהשבוע הם לא התבקשו להגיע.

בשבוע שעבר כוחות הביטחון הישראליים נשענו גם על מג"ב בכל הנוגע להפעלת אמצעים לפיזור הפגנות - למשל בכל הנוגע להפעלת רחפן שפיזר גז מדמיע. גם שוטרי היס"מ היו אז באזור, כגיבוי במקרה שפלסטינים יצליחו לפרוץ את הגדר. היום הפעילו החיילים במקום את האמצעים לפיזור הפגנות בעצמם.

גורמים במשטרה אמרו בתגובה שהצבא ידע להתמודד עם המשימה של השבוע שעבר, ולכן השבוע כוחות המשטרה לא הגיעו למשימות הגדר. עוד טענו כי למשטרה יש נוהל שבמקרה של פריצת הגדר, המשטרה תיקרא לטפל במתפרעים. לטענתם, לא התקבלה קריאה כזאת בשום שלב היום. עדיין לא ברור מי הורה לשוטרים לא להגיע לאזור היום, ואם ההחלטה התקבלה בידיעה של כל הגורמים בשטח.

"כוחות משטרת ישראל נערכו גם השבוע, לסיוע לצה"ל לגזרה שבאחריותו, לפעילות על פי יתרונם היחסי", נמסר מהמשטרה. "המשטרה נערכה במקביל לכל התרחישים והנגזרות בשטח הנתון לאחריותה הביטחונית כדי לתת מענה לכל התפתחות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ