אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הערב (שבת) במהלך חגיגות המימונה באשדוד, להרג העיתונאי הפלסטיני מאש צה"ל, ואמר: "לא יודע מי הוא, צלם, לא צלם - מי שמפעיל רחפנים מעל לחיילי צה"ל צריך להבין שהוא מסכן את עצמו". העיתונאי, יאסר מורתג'א, נראה בתמונות שצולמו זמן קצר אחרי שנפגע לובש אפוד שכתוב עליו Press, והיה צלם שנהג לצלם תצלומים אוויריים ולהטיס רחפנים. ארבעה עיתונאים נוספים נפצעו בהפגנות אתמול מירי חי, אחד מהם באורח קשה. בהפגנות אתמול נהרגו תשעה פלסטינים.

"ראינו עשרות מקרים שבהם המחבלים משתמשים באמבולנסים, כביכול מתחפשים לאנשי סהר האדום, מתחפשים לעיתונאים. לא ניקח פה שום סיכונים. אני חושב שברור לכולם שצה"ל הצבא המוסרי ביותר בעולם", אמר ליברמן. "כשאנחנו מסתכלים פה על האזור כולו, חצי מיליון נרצחים בסוריה, מאות אלפים הרוגים בסודאן, בלוב ובעיראק. אף אחד לא מתרגש. רק כשאנחנו פועלים מתוך הגנה עצמית מול טרור אז פתאום כולם נזעקים. זאת כרגע לצערי המשוואה. זה צריך להבין ומול זה צריך לעמוד איתנים מאוחדים".

נתניהו בחגיגות המימונה, הערבצילום: אילן אסייג

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא גם הוא דברים הערב והתייחס למפגינים ברצועת עזה כ"אלה שמתחזים כביכול לדבר בשם זכויות אדם, כשהם מחזיקים דגל נאצי". זאת, בהתייחס לדגל הפלסטיני שהונף אתמול ברצועת עזה ועליו צלב קרס. "הנה האמת במערומיה. הם מדברים על זכויות אדם, אבל בעצם הם רוצים לרמוס את מדינת היהודים. אנחנו לא ניתן להם, אנחנו נעמוד איתן. נשמור על הארץ שלנו, נמשיך לבנות אותה יחד עם כל שבטי ישראל וכל אזרחי ישראל שמקובצים כאן סביב השולחן הזה וסביב שולחנות רבים", אמר נתניהו במימונה בגן יבנה.

בתוך כך, ארגון העיתונאים פנה הערב במכתב לרמטכ"ל גדי איזנקוט, בעקבות הריגתו של מורתג'א. "הארגון דורש הסברים על הירי לעבר עיתונאים ועל ההנחיות שניתנו לחיילים בגבול עזה בכל הנוגע ליחס לצוותי תקשורת", נכתב בציוץ של ארגון העיתונאים בטוויטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ