צה"ל: ירינו לעבר שלושה פלסטינים שחצו את הגדר בצפון הרצועה ושבו על עקבותיהם

כלי תקשורת בעזה מדווחים כי הצבא ירה שבעה פגזים אל שטח הרצועה, שמונה קמ"ר מהעיר ■ לפי חלק מהדיווחים, מהמקום פונו כמה פצועים ■ צה"ל הודיע שמצא שני מטענים מאולתרים שהניחו הפלסטינים

ג'קי חורי
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
יניב קובוביץ

טנקים של צה"ל ביצעו אחר הצהריים (ראשון) ירי לעבר שלושה פלסטינים שחצו את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. מהצבא נמסר כי השלושה שבו על עקבותיהם וכי לא בוצע ירי לעבר כוחות צה"ל. כלי תקשורת ברצועה דיווחו כי הטנקים שיגרו שבעה פגזים אל שטח הרצועה - שמונה קילומטר דרומית לעיר עזה. על פי חלק מהדיווחים, מהמקום פונו כמה פצועים, לא ברור מה מצבם.

לאחר התקרית נמסר מהצבא כי כוח צה"ל איתר שני מטענים מאולתרים שהניחו הפלסטינים שחצו את הגדר. "צה"ל רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה והשחתה של תשתיות הביטחון וההגנה ולא יאפשר הפיכה של מרחב הגדר למרחב לחימה. ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכלל האירועים והשלכותיהם", נמסר מדובר צה"ל.

בסוף השבוע נהרגו תשעה פלסטינים ו-293 נפצעו מאש חיה של צה"ל בהפגנות בגבול הרצועה, כך לפי משרד הבריאות בעזה. בהפגנות השתתפו כ-20 אלף פלסטינים. זהו השבוע השני שבו מתקיימת "תהלוכת השיבה" הפלסטינית. צה"ל מסר כי המשתתפים בהפגנות השליכו מטענים ובקבוקי תבערה, ושעשרות מהם ניסו לפגוע בגדר ולחצות אותה. המפגינים הבעירו צמיגים כדי לנסות ולהקשות על צלפים של צה"ל לירות.

בוועדה המארגנת הגדירו את ההפגנות כהצלחה. "העם הפלסטיני בעזה יוצא נגד הכיבוש, והוא יתפוצץ בפני הכיבוש", אמר בכיר חמאס יחיא סנואר שבא לחאן יונס. "אנחנו הולכים בדרכו של יאסר ערפאת מבחינת דרך המאבק ונשמור על האיזונים הנדרשים במאבק שלנו".

ואולם, כפי שפורסם ב"הארץ", במערכת הביטחון בישראל מוטרדים מהאפשרות שבגבול הרצועה תתפתח בשבועות הקרובים מעין מלחמת התשה, שבמסגרתה יימשכו הניסיונות לפרוץ את הגדר ולפגוע בתשתית לבניית הקיר נגד המנהרות, בחסות ההפגנות ההמוניות. על כן, בצה"ל מתכוונים להגיב בתקיפות מהאוויר על יעדים צבאיים של ארגון חמאס, אם יימשכו הניסיונות לפגוע בגדר המערכת בגבול הרצועה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ