ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, רמדאן שלח, מאושפז בבית חולים בביירות במצב קשה. לפי הודעה שפרסם היום (שלישי) הג'יהאד האיסלאמי, שלח עבר ניתוח לב ונמצא במעקב רפואי. מוקדם יותר היום פורסם באתר הפלסטיני "קודס-נט" כי שלח בן ה-60 לקה בשבץ מוחי ונמצא בתרדמת. 

בנוסף, ב"קודס-נט" דווח כי ייתכן ששלח הורעל מכיוון שהוא נמצא ברשימת המבוקשים של ישראל ושל ארה"ב. בג'יהאד האיסלאמי הכחישו דיווח זה. בכיר בג'יהאד האיסלאמי, אחמד אלמודלל, אמר: "אין אמת בדיווחים על ניסיון ההתנקשות במזכ"ל, הוא חולה מסיבות טבעיות".

לפי הפרסום, שלח עבר ניתוח מורכב בבית החולים ארסול אל-עזם שמפעיל חיזבאללה בביירות. שלח שהה בשנים האחרונות בדמשק, אולם הועבר לביירות בשל מצבו הרפואי.

לפי "קודס-נט", בלשכה המדינית של הג'יהאד האיסלאמי שוקלים להיפגש בדחיפות כדי לבחור מזכ"ל חדש לארגון. בשלב זה ממלא את מקומו של שלח סגנו - זיאד אנחאלה.

שלח, אחד ממייסדי הג'יהאד האיסלאמי, נבחר לתפקיד מזכ"ל הארגון ב-1995 לאחר ההתנקשות במזכ"ל הקודם, פתחי שקאקי, שגורמים זרים מייחסים לישראל. שלח נחשב לבן ברית של איראן, ומחזיק בקו מדיני נוקשה שבמסגרתו הוא מתנגד להכרה בישראל ובהסכמים שנעשו עמה, כולל הסכמי אוסלו. שלח תומך במאבק מזוין בישראל ונמצא ברשימת פעילי הטרור של ארה"ב. תחת הנהגתו, הג'יהאד האיסלאמי אימץ קו פרגמטי בכל הקשור בעניינים הפנימיים של הפלסטינים, כולל תמיכה בפיוס בין תנועת פתח לחמאס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ