דרעי: נחקור את התקלה שבגללה ראש העיר דבלין נכנס לישראל, בעתיד תיאסר כניסתו

משרד הפנים והמשרד לנושאים אסטרטגיים האשימו זה את זה באחריות לאיות הלא נכון של שמו של מייקל מקדונכה, שבעקבותיו נכנס לישראל למרות שהוחלט לאסור על כניסתו

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה לנדאו
נעה לנדאו

משרד הפנים והמשרד לנושאים אסטרטגיים מצביעים אחד על השני כאחראים לתקלה שאפשרה אתמול (שלישי) את כניסתו של ראש עיריית דבלין לישראל - לאחר שהוחלט לאסור את כניסתו בשל תמיכתו בחרמות על ישראל. שר הפנים אריה דרעי הורה למנכ"ל משרדו לחקור את התקלה.

הודעת המשרד לעניינים אסטרגיים עם גרסתם לאיות הנכון של מקדונכה
הודעת המשרד לעניינים אסטרגיים עם גרסתם לאיות הנכון של מקדונכה

במשרד הפנים מסרו כי הסיבה לתקלה היא ששמו של ראש העיר מייקל מקדונכה לא אוית נכון בבקשת האיסור כניסה שהועברה אליהם. מנגד, במשרד לנושאים אסטרטגיים הצהירו כי הם העבירו לרשות האוכלוסין, הממונה על מעברי הגבול, את שמו המלא והתקין של מקדונכה, ואף צירפו צילום מסך שמוכיח זאת לכאורה.

השר דרעי מינה הבוקר את מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן לחקור את האופן שבו הצליחו מקדנוכה להיכנס לישראל למרות האיסור. ״הבדיקה מחוייבת כדי למנוע תקלות כאלה בעתיד ולהפיק לקחים ממה שקרה", אמר דרעי. "בכל מקרה, עם יציאתו של ראש עיריית דבלין מהארץ ולאור פעילותו נגד ישראל, הוריתי למסור לו מכתב שבו ייאסר עליו להיכנס בעתיד לשטחי ישראל״

דרעי והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, הודיעו אתמול כי מנעו את כניסתו של מקדונכה לישראל, אלא שהודעתם פורסמה אחרי שהוא נחת בנתב"ג ונסע בהמשך לרמאללה. דוברו של השר ארדן מסר: "הוצאתי את ההודעה אחרי שראיתי שמשרד הפנים הוציא, והוא זה ששולט במעברים (רשות ההגירה והאוכלוסין)". דוברו של דרעי הסתפק ב: "היתה תקלה".

לאחר הודעתם של השרים, ראש העיר השיב לשאלת "הארץ" וצייץ בטוויטר: "אני יכול לאשר שאני ברמאללה ונערך לקראת כינוס מחר". מקדונכה הוזמן על ידי הרשות הפלסטינית להשתתף בכינוס בנושא מעמדה של עיריית ירושלים. 

הציוץ של מקדונכה

במשרד לנושאים אסטרטגיים אמרו כי העילה להחלטה לאסור על כניסתו של מקדונכה היתה שיתוף פעולה שלו עם ארגון הקורא להחרים מוצרים של חברות ישראליות ובינלאומיות הפועלות בארץ. במשרד אמרו שראש העיר קידם את מסרי הארגון בהחלטות מועצת עירו והביע בהם תמיכה פומבית. לפי ארדן, "המדיניות שקבעתי ברורה: מי שפועל באופן עקבי להחרמת ישראל – לא ייכנס לכאן". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ