הפרקליטות טרם החליטה אם החייל שפלט כדור יואשם בהריגה או בגרימת מוות ברשלנות

מה שצפוי להכריע את הכף הוא מהלך האירועים בטרם פליטת הכדור שפגע בלוחם דובדבן שחר סטרוג - אם היה זה אימון שליפות או משחק בנשק. הפרקליטות צפויה לדרוש עונש משמעותי לצורך הרתעה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הפרקליטות הצבאית עדיין מתלבטת אם להגיש כתב אישום בגין הריגה או גרימת מוות ברשלנות נגד לוחם דובדבן שפלט כדור והביא למותו של חברו לצוות. החייל פלט את הכדור לפני כשלושה שבועות ופגע בשחר סטרוג, בן 20 מגבעתיים. היום (חמישי) צפוי להתנהל דיון נוסף בעניינו, אולם הצדדים כנראה יבקשו לדחות אותו עד לקבלת ממצאי חקירה נוספים. בשבוע הבא תיערך פגישה שבה ישתתפו נציגי הסנגוריה הצבאית והפרקליטות הצבאית לצורך שימוע לפני הגשת כתב האישום.

מה שעשוי לקבוע את סעיף האישום הוא מהלך האירועים לפני הירי. לפי קו ההגנה של הסנגוריה, השניים התאמנו בשליפות, דבר שמקובל לטענת עורכי הדין בקרב לוחמי היחידה. בפרקליטות סבורים שהיה מדובר במשחק בנשק שבמהלכו נפלט כדור. ההבדל בין הגרסאות משמעותי, מאחר שהעונש המקסימלי בעבירת הריגה עומד על 20 שנות מאסר, בעוד העונש המקסימלי על גרימת מוות ברשלנות הוא עד חמש שנים. בכל אופן, הסבירות שהדרישה תעמוד על העונש המקסימלי בכל אחד מן הסעיפים היא נמוכה.

אף שמדובר בטרגדיה גם עבור היורה, שהיה חברו של סטרוג, בצה"ל צפויים לדרוש עונש משמעותי – גם אם לא מקסימלי – שיהווה הרתעה בסוגיית משחק בנשק בקרב חיילים. ההחלטה תתקבל בשבוע הבא, לאחר השימוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ