שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי
ג'קי חורי
יניב קובוביץ
אלמוג בן זכרי

ארבעה פעילי הג'יהאד האיסלאמי נהרגו היום (שבת) במהלך הכנות לפעולה באזור רפיח. כך הודיעה הזרוע הצבאית של הארגון. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי גופות ההרוגים הועברו לבית החולים בעיר.

בהודעה מטעם גדודי אל-קודס נמסר: "הזרוע הצבאית של הגיהאד האיסלאמי מודיעה על מותם של ארבעה מלוחמי הארגון, ומאשרת שהארבעה נהרגו במסגרת פעילות של הכנה ולוגיסטיקה". לפי גדודי אל-קודס, ההרוגים הם עאיד אלחמאיידה בן 23, אמג'ד אל-קאטרוס בן 18, הישאם עבד אלעאל בן 22 והאשם עותמאן בן 18.

גבול רצועת עזה
גבול רצועת עזהצילום: אליהו הרשקוביץ

הודעת הארגון סותרת דיווחים מוקדמים יותר בכלי תקשורת ברצועה, שטענו כי הארבעה נהרגו מאש צה"ל, שתקף טרקטורון סמוך למאהל שהוקם במסגרת תהלוכת השיבה, מזרחית לרפיח.

בשעות אחר הצהריים כיבו צוותים מתחנת נגב וצוותים של הקרן הקיימת לישראל שריפת שדה חיטה סמוך לבארי. ממערך הכבאות נמסר כי בזירה נמצא חוט של עפיפון. מצה"ל נמסר כי הפלסטינים הציתו במקום שדה חקלאי באמצעות בקבוק תבערה שנתלה על העפיפון.

יותר מעשרת אלפים פלסטינים השתתפו אתמול במחאה ליד גבול עזה, הנערכת זה שבוע שלישי ברציפות. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי אדם אחד נהרג ו-969 נפצעו, בהם 233 שנפגעו מאש חיה של צה"ל. לפי הוועדה המארגנת של ההפגנות, כ-30 אלף בני אדם הגיעו לאזור הגבול עם ישראל. מצה"ל נמסר כי עשה שימוש בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות.

מתחילת ההפגנות בגבול הרצועה נהרגו 34 פלסטינים מאש צה"ל, גופותיהם של שניים מהם מוחזקות בידי ישראל. למעלה מאלף מפגינים נפצעו מירי חי של צה"ל: כ-800 בשבוע הראשון להפגנות וכ-300 בשבוע השני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ