נתניהו למיי: צריכה להיות אפס סובלנות לנשק כימי – ולנשק גרעיני

ראש הממשלה שוחח עם מקבילתו בבריטניה לאחר התקיפה בסוריה, שנעשתה בתגובה לתקיפה הכימית של אסד. "הגורם שמערער את המזרח התיכון יותר מכל הוא איראן", הוסיף

נעה לנדאו
נעה לנדאו
נתניהו בישיבת הממשלה, היום
נתניהו בישיבת הממשלה, היוםצילום: POOL/רויטרס
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש (שבת) לראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי שצריכה להיות מדיניות אפס סובלנות לנשק כימי - ולנשק גרעיני. הדברים נאמרו בשיחת טלפון על רקע התקיפה האמריקאית בסוריה, שנעשתה כתגובה למתקפה הכימית המיוחסת למשטר אסד בדומא. על פי דיווחים, 70 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו. 

נתניהו בירך את מיי על הצטרפותה ולפעולה הצבאית בסוריה, והוסיף שיש למנוע יכולות גרעיניות ממדינות טרור ומגופי טרור. בשיחה הדגיש נתניהו כי "הגורם שמערער את המזרח התיכון יותר מכל הוא איראן, ושעל הנשיא אסד להבין שכשהוא מאפשר התבססות צבאית של איראן ושלוחותיה בסוריה, הוא מסכן את סוריה והוא גם מסכן את יציבות האזור כולו".

בתקיפה המשולבת בשבת השתתפו ארה"ב, צרפת ובריטניה. המעצמות תקפו בסיסים צבאיים, מכוני מחקר ומתקנים לאחסון נשק כימי בסוריה. לאחר התקיפה הודיעה רוסיה שלצעד יהיו השלכות.

נתניהו הביע אתמול תמיכה בתקיפה בסוריה, ואמר כי היא הוכיחה שמחויבות המדינות למאבק בנשק כימי אינה מוגבלת להצהרות בלבד. "לפני שנה הבהרתי שישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטתו של הנשיא טראמפ להתייצב נגד השימוש וההפצה של נשק כימי", הוסיף נתניהו, "נחישותו של הנשיא טראמפ ותמיכתה של ישראל נותרו בעינן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ