נעה לנדאו
נעה לנדאו

דוברת משרד החוץ של צרפת אמרה היום (שלישי) כי מדינתה ביקשה מישראל לאפשר לנבחרי ציבור צרפתים להיכנס לשטחיה ולשטחים הפלסטיניים במסגרת תפקידם. אתמול מנע שר הפנים אריה דרעי את כניסתו לישראל של ראש העיר ז'נווילייה פטריס לקלרק, שהגיע למעבר אלנבי יחד עם רעייתו.

דוברת המשרד נשאלה מדוע נמנע מראש העיר להיכנס לישראל ולרשות הפלסטינית, וענתה: "אנו מצרים על כך שסורבה כניסתו של ראש העיר ז'נווילייה... ביקורו של מר לקלרק הינו חלק מהפיקוח על הוצאתן לפועל של שיתופי פעולה בינלאומיים בשטחים  הפלסטיניים". היא הוסיפה: "אנחנו מבקשים שנבחרי ציבור צרפתים יוכלו להיכנס לשטח ישראל וכן לשטחים הפלסטיניים במסגרת מילוי תפקידם".

כניסתו לישראל של לקלרק נמנעה בעקבות המלצת השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, שקבעה כי הוא תומך בתנועת ה-BDS לחרם על ישראל. "לא נאפשר למי שפועל נגד ישראל, להיכנס לישראל כדי לפעול ולהסית נגד המדינה", אמר השר דרעי. לדברי השר ארדן, "מי שפועל להחרים את מדינת ישראל לא ייכנס לכאן – קל וחומר כאשר מדובר במי שנושא בתפקיד רשמי".

לפי המשרד לעניינים אסטרטגיים, בחודש נובמבר השתתף לקלרק במשלחת של ראשי רשויות שביקשה לבקר את מרואן ברגותי. לאחר שסורבה אז כניסתו בגבול, בת זוגו בחרה שלא להיכנס גם כן. עוד נמסר כי בינואר 2016 היה לקלרק בין החותמים הראשונים על עצומה שהופנתה לנשיא צרפת דאז, פרנסואה הולנד, הקוראת לחרם על ישראל. באתר האינטרנט האישי שלו נמצא פרסום לאירוע פרו-פלסטיני שהתקיים בעיר ובו ציטוט של עומר ברגותי, מייסד תנועת ה- BDS.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ