ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צה"ל הודיע הערב (שישי) כי תקף שש מטרות השייכות לכוח הימי של חמאס באמצעות כלי טיס ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה "בתגובה לפעולות הטרור וניסיון החדירה הנרחב לשטח ישראל מוקדם יותר היום". כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על ארבעה בני אדם שנפצעו בתקיפה.

לפי דיווח פלסטיני, כלי טיס של צה"ל ירה שני טילים על עמדת המשטרה הימית ברצועה. אתר "ארסאלה" המזוהה עם חמאס דיווח שיעד התקיפה היה שתי סירות של הארגון. באתר נכתב כי אנשי חמאס היו אמורים לשוט בסירות אלה לפגוש ספינות שבדרכן לרצועה כדי לשבור את המצור של ישראל. ממשרד הבריאות בעזה נמסר כי לא ידוע להם על פצועים.

מוקדם יותר היום נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו 174 מאש חיה בהפגנות בגבול רצועת עזה, כך לפי משרד הבריאות הפלסטיני. בצה"ל אמרו כי חיילים עצרו ניסיון חדירה לשטח ישראל באזור מעבר קרני. "מאות מתפרעים אלימים ניסו לפרוץ לשטח ישראל ולשרוף את גדר המערכת", נמסר מדובר צה"ל, "המתפרעים התקרבו לגדר, השליכו מטענים, רימוני-יד ובקבוקי תבערה, יידו אבנים וניסו להצית את הגדר".

שניים מההרוגים היום נפגעו מזרחית לעיר עזה, ואחד בחאן יונס. אחד ההרוגים הוא מוחמד אמין אלקמיד, בן 21. לפי הרשויות הפלסטיניות, בההפגנות שהתחדשו בשעות הצהריים נפצעו סך הכול 883 בני אדם בעימותים עם צה"ל, 456 מתוכם הועברו לטיפול בבתי החולים ברצועה. שניים מהפצועים הם במצב אנוש, שישה במצב קשה, 204 במצב בינוני ו-234 קל. מלבד פצועי הירי, 19 בני אדם נפצעו מכדורי גומי, 58 נפגעו מרסיסים, 45 נחבלו והשאר נפצעו משאיפת גז.

במקביל לרצועה, התעמתו מפגינים וחיילים גם באזור חברון. משרד הבריאות ברמאללה דיווח על פצוע קל מירי כדורי גומי, שפונה לבית החולים בחברון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ