מצרים תגברה כוחות בגבול ונערכת לתקיפות נרחבות נגד דאעש באזור רפיח

הצבא המצרי פרס כוחות סמוך לגבול ישראל לקראת מבצע שנועד להתמודד עם התחזקות דאעש בסיני. הפעילות תואמה עם צה"ל, תושבי חבל אשכול עודכנו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות של צבא מצרים בצפון סיני, במארס האחרון
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צבא מצרים עדכן את ישראל כי הוא נערך לתקיפות משמעותיות נגד ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) במשולש הגבולות שבין ישראל, עזה ומצרים. לקראת המבצע, נפרסו כוחות גדולים של הצבא המצרי באזור רפיח סמוך לגבול עם ישראל.

באחרונה החריפה הלחימה של מצרים נגד המדינה האיסלאמית במרחב סיני, לאחר שהארגון באזור התחזק משמעותית. חמושים רבים הגיעו לסיני בעקבות ההפסדים שנחל הארגון בסוריה. פעולות הצבא המצרי מתואמות עם ישראל. ראש אגף המבצעים בצה"ל, אלוף ניצן אלון, עזב אתמול באופן לא מתוכנן דיון בבג"ץ בנושא הוראות הפתיחה באש, כדי לטפל בתיאום מול המצרים. 

בינואר האחרון חשף צה"ל מנהרה שחדרה לשטח ישראל מאזור רפיח, סמוך למעבר כרם שלום, אשר חלק ממנה עובר גם בשטח שבאחריות מצרים. ייתכן שחשיפת המנהרה קשורה אף היא לפעילות המצרית. תושבי חבל אשכול קיבלו הודעה על כך שבימים ובשבועות הקרובים ישמעו פיצוצים באזור כתוצאה מהפעילות של הצבא המצרי.

בחודש פברואר הודיע צבא מצרים כי פתח במבצע נרחב בצפון ובמרכז סיני, באזור המדבר המערבי ובאזור הדלתא במדינה. על פי הצבא, מטרות המבצע הן מיגור הטרור ושמירה על גבולות המדינה.

על פי ההודעה, נשיא מצרים עבד אל פתח א-סיסי ומשרד הפנים נתנו את ההוראה לפתוח בחזית כללית נגד ארגוני הטרור והפשיעה. בהודעה קרא דובר הצבא לאזרחי המדינה "לשתף פעולה עם השלטונות וכוחות הביטחון כדי למגר את הטרור ולדווח על כל דבר שיכול לפגוע בביטחון וביציבות במדינה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ