הפרקליט הצבאי שרון אפק יקודם, ויהיה להומו הראשון מחוץ לארון בדרגת אלוף

אפק יכהן בתפקידו חמש שנים עם אפשרות להארכה לשנה נוספת. בעבר אמר בראיון: "מעולם לא הרגשתי שהנטייה המינית היתה שיקול בקבלת החלטות לגביי"

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפק בתל אביב, בספטמבר האחרון
אפק בתל אביב, בספטמבר האחרוןצילום: מוטי מילרוד
יניב קובוביץ

הפרקליט הצבאי תת אלוף שרון אפק יועלה לדרגת אלוף, ויהפוך להומו הראשון מחוץ לארון בדרגת אלוף. הרמטכ"ל גדי איזנקוט המליץ להעלותו בדרגה ולקבוע את משך כהונתו לחמש שנים עם אפשרות של הארכה בשנה נוספת - המלצה שאישר שר הביטחון אביגדור ליברמן. 

אפק התייחס לראשונה בשנה שעברה להיותו הקצין ההומו הראשון מחוץ לארון במטה הכללי. "כשהייתי קצין צעיר הזמנים היו אחרים, וחששתי שהדבר יפעל נגדי ושבאמת אתקל בתקרת זכוכית", אמר בראיון לביטאון לשכת עורכי הדין, "לשמחתי, הדבר לא עורר עניין מיוחד כלל, ומעולם לא הרגשתי שהנטייה המינית היתה שיקול בקבלת החלטות לגביי, וטוב שכך".

בראיון התייחס אפק גם לשתי פרשות מרכזיות שבהן עסק מאז מונה ב-2015 – העמדתו לדין והרשעתו של אלאור אזריה בהריגת מחבל פלסטיני, והרשעת הקצין הבכיר אופק בוכריס בבעילה אסורה בהסכמה. "אני שלם לחלוטין עם הדרך שבה נהגנו בפרשת אזריה, והדבר בא לידי ביטוי ברור גם בהכרעת הדין בעניינו של החייל", אמר. "אין גורם במערכת הביטחון שבא אליי ואמר לי אני רוצה שתפעל כך או אחרת. כל ההחלטות היו עצמאיות לחלוטין, בלי השפעה חיצונית או ניסיון להשפיע".

בנוגע להרשעתו של אופק בוכריס בבעילה אסורה בהסכמה והסדר הטיעון שנחתם עמו – שספג ביקורת ציבורית ושיפוטית – אמר תא"ל אפק כי לא ניתן משקל יתר לעברו הצבאי של הקצין. "כשמגובש הסדר טיעון מביאים בחשבון את הכל: את המעשים, את הראיות, את האינטרס הציבורי, את החיסכון בהליך השיפוטי, את עמדת נפגעות העבירה, ולעניין העונש גם את הרקע של הנאשם. בראייתי, בשורה התחתונה, הסדר הטיעון היה ראוי, והביא בחשבון את כל השיקולים הרלוונטיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ