תיעוד: פלסטינים מרצועת עזה חתכו את הגדר וחצו לשטח ישראל

הפלסטינים דיווחו היום על שישה פצועים מאש צה"ל ליד גדר המערכת, אחד מהם באורח קשה. צה"ל הודיע כי ירה על פלסטינים שניסו לפגוע בגדר, וכי כמה פלסטינים הניחו בקבוקי תבערה ליד הגדר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוח צה"ל מול מפגינים ברצועת עזה, אתמול
כוח צה"ל מול מפגינים ברצועת עזה, אתמולצילום: אליהו הרשקוביץ

רשת אל-ג'זירה פרסמה אתמול (שישי) תיעוד שבו נראים פלסטינים חותכים את גדר המערכת בגבול רצועת עזה ונכנסים לשטח ישראל. בסרטון נראים כמה פלסטינים כשהם מתקרבים לגדר וצועקים. אחד מהצעירים צעק "אללה אכבר" ו"אלוהים איתנו, אנחנו חוצים את הגדר", וציין בסרטון כי הם נמצאים מזרחית לאלבוריג'. לאחר מכן הצעיר עודד את חבריו לפגוע בגדר הגבול ולחצות אותה.

לצפייה בתיעוד שפרסמה רשת אל-ג'זירה:

צה"ל הודיע אתמול שסיכל שני ניסיונות של מפגינים לחבל בגדר המערכת במרכז הרצועה ולחצות לשטח ישראל. לפי צה"ל, לאחר שכוחות הצבא הגיעו למקום, המפגינים שבו על עקבותיהם.

גם היום המשיכו ניסיונות של פלסטינים לחצות את הגדר, כך הודיע דובר צה"ל. לפי הצבא, כוח צה"ל בדרום הרצועה זיהה פלסטינים שחצו את הגדר, הניחו לידה שני בקבוקי תבערה וחזרו לשטח הרצועה. בנוסף, צה"ל ירה לעבר כמה פלסטינים בדרום הרצועה, שהגיעו לגדר כדי לפגוע בה. משרד הבריאות בעזה דיווח היום על שישה פלסטינים שנפצעו ליד הגדר, בהם אחד באורח קשה. לפי הפלסטינים, התקרית התרחשה מזרחית לאלמגאזי במרכז הרצועה.

הפצועים הפלסטינים מהיום מצטרפים ל-70 פצועים שנפגעו אתמול מאש חיה בהפגנות ליד הגדר. בסך הכל נפצעו בהפגנות 350 מפגינים, מתוכם שלושה באורח קשה ו-75 באורח בינוני. 148 מהפצועים פונו לבתי חולים. ההפגנה אתמול היתה הפעם הראשונה שבה פלסטינים לא נהרגו או נפצעו אנוש מאש צה"ל, מאז שהחלו ההפגנות לפני שישה שבועות.

מפגינים פלסטינים הציתו אתמול שריפות בצדו הפלסטיני של מעבר הסחורות בכרם שלום. לפי צה"ל, המפגינים פגעו בצינורות הגז והדלק שיוצאים מישראל לכיוון רצועת עזה ומיועדים לספק גז ודלק לתושבי הרצועה.

מצה"ל נמסר אתמול כי כוחות הביטחון עצרו שלושה פלסטינים שניסו לחצות את גדר הרצועה אל תוך ישראל, והם הועברו לחקירת שב"כ. לא נמצא עליהם נשק. מוקדם יותר, שני רחפנים ששלח הצבא לתיעוד ההפגנות נפלו בצד הפלסטיני של הגבול. לפי התקשורת הפלסטינית, הרחפנים הופלו על ידי המפגינים. מהצבא נמסר כי אין חשש לדליפת מידע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ