הסלמה בצפון

ליברמן: כמעט כל התשתיות של איראן בסוריה נפגעו, אך צריך להיזהר מזחיחות

שר הביטחון התייחס לתקיפה החריגה של צה"ל בסוריה: "איראן כאיראן תוקפת את ישראל, מנסה לפגוע בריבונות שלנו - זה לא יקרה. אם אצלנו יהיה גשם, אצלם יהיה מבול"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
 ליברמן בכנס הרצליה, הבוקר
ליברמן בכנס הרצליה, הבוקר
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הבוקר (חמישי) כי כמעט כל התשתיות של איראן בסוריה נפגעו. ליברמן אמר את הדברים בכנס הרצליה, שעות ספורות לאחר התקיפה הנרחבת נגד המטרות האיראניות בסוריה. עוד אמר שר הביטחון כי ישראל לא תאפשר לאיראן להפוך את סוריה לבסיס קדמי נגד ישראל. "אנחנו פגענו בתשתיות האיראניות. אף טיל לא הגיע לשטח של ישראל. כולם נפלו בתוך סוריה או שכיפת ברזל הצליחה ליירט". ליברמן הוסיף כי "אם אצלנו יהיה גשם אצלם יהיה מבול".

שר הביטחון התייחס לתוצאות התקיפה: "אני מזהיר מזחיחות דעת ושאננות, זה לא ניצחון סוחף. נראה לי שכולם רוצים לתחום את העימות למשבצת בתוך סוריה לכוח קודס". לדבריו, "איראן כאיראן תוקפת את ישראל, מנסה לפגוע בריבונות שלנו - זה לא יקרה. הם אפילו לא מסוגלים לבטא את השם ישראל, הם משתמשים בשם הקוד 'ישות ציונית'. אין לנו עניין להסלים, אבל צריך להכין עצמנו לכל תרחיש, זה אויב עיקש שמנסה לפגוע בנו עשרות שנים". 

הבסיסיים האיראניים בסוריה

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס גם הוא לתקיפה ואמר היום כי ישראל שינתה את האסטרטגיה מול הפעילות של איראן בסוריה. "המון שנים בחרנו לנתק מגע. עשינו את זה בלבנון, מה שאפשר לחיזבאללה להפוך לאיום גדול. היום אנחנו כבר לא בונים על הרתעה. במקום, אנחנו אומרים 'אנחנו לא ניתן לכם להכניס לשם משגרים ונ"מ. לא נפחיד אתכם – פשוט לא ניתן לכם'."

הסלמה בצפון - סיקור נרחב | צה"ל תקף עשרות מטרות איראניות בסוריה בעקבות ירי רקטות לגולן | התקיפה כשלה: 20 רקטות נורו, 4 יורטו כל השאר נפלו בשטח סוריה | מכה קשה למערך ההגנה של אסד: חיל האוויר השמיד חמש סוללות נ"מ סוריות | עמוס הראל // התקיפה הישראלית החזירה את התבססות איראן בסוריה חודשים לאחור | רוסיה קוראת להרגעת הרוחות בין ישראל לאיראן; מקרון מבקש להימנע מהסלמה | רוסיה עודכנה טרם התקיפה; בארה"ב מגבים את ישראל | כל מה שידוע על התקיפה החריגה | מטהראן עד איטליה, מדמשק לבאר שבע: זהו מערך הטילים האיראני

מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה עשרות מטרות איראניות בסוריה, בהן אתרי מודיעין איראניים, מחנות צבאיים ומחסני נשק. מצה"ל נמסר כי מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של ישראל בסוריה מזה עשורים. התקיפה בוצעה בעקבות ירי של כ-20 רקטות מסוריה לעבר מוצבי צה"ל ברמת הגולן. המבצע האיראני כשל: ארבע רקטות חדרו לשטח ישראל ויורטו על ידי מערכות ההגנה של צה"ל, השאר נחתו בשטח סוריה. לא היו נפגעים מהירי בישראל ולא נגרם כל נזק. בצה"ל הטילו את האחריות לירי על אנשי גיס קודס של משמרות המהפכה האיראניים. רוסיה עודכנה בפרטי המבצע הישראלי מבעוד מועד.

לפי דובר צה"ל, היעדים שהותקפו הם בין השאר אתרי מודיעין איראניים, מפקדות לוגיסטיות, מתחם צבאי ומתחם לוגיסטי בכיסוואה - כולם מופעלים בידי כוח קודס. כמו כן, הותקפו מחנה צבאי איראני צפונית לדמשק, אתרי אחסנת נשק של כוח קודס בשדה התעופה "דמשק בינלאומי", מערכות ומוצבי מודיעין המשויכים לכוח קודס וכן תצפית, עמדות צבאיות ואמצעי לחימה באזור החיץ.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ