26 כלי רכב הושחתו בשועפט, בקבוק תבערה נזרק לבית במזרח ירושלים

הבקבוק הושלך לבית יהודי בסילוואן, ושוטר נפצע באורח קל בעינו. ליד הרכבים שהושחתו רוססו כתובות "יהודים להתעורר". מתיחות במזרח העיר, בגדה ובעזה לקראת מעבר שגרירות ארה"ב לבירה ויום הנכבה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכתובות שרוססו הלילה במזרח ירושלים

בקבוק תבערה נזרק הלילה (שני) לתוך בית של יהודים בשכונת סילוואן במזרח ירושלים. שוטר שהיה במקום נפגע באורח קל בעינו ופונה לקבלת טיפול רפואי. כוחות משטרה ומג"ב ערכו חיפושים אחר חשודים.

אחת המכוניות שהושחתה, היום בשועפט

במקביל, הושחתו 26 כלי רכב חונים בשועפט, לחלקם נוקבו הצמיגים ולצדם רוססו כתובות "יהודים להתעורר". המשטרה פתחה בחקירה. הבוקר יודו גם אבנים לעבר הרכבת הקלה בשועפט, ושמשת הרכבת ניזוקה. לא היו נפגעים. המשטרה מחפשת אחר חשודים.

מארגון תג מאיר נמסר כי הם "מגנים בשאט נפש את המשך פעילות הטרור של פושעי תג מחיר והפעם באמצעות השחתת מכוניות בשכונת שועפט בירושלים. אסור להבליג על השחתת מכוניות וכתובות גרפיטי שבהמשך הדרך יובילו לצערנו לשפיכות דמים".

רכב שצמיגיו נוקבו, הבוקר במזרח ירושליםצילום: דוברות המשטרה

המתיחות הבוקר במזרח העיר, בגדה המערבית ובעזה בשיאה לקראת הפגנות יום הנכבה והמחאות על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. בירושלים עצמה מוקד הפעילות יהיה בהפגנה שמארגנת ועדת המעקב של הציבור הערבי בישראל בשכונת ארנונה. בוועדה קראו גם לציבור הפלסטיני ממזרח העיר להשתתף בהפגנה. 

לפני כשבועיים נוקבו צמיגים של מספר מכוניות בעיירה הפלסטינית תורמוס עיא שבאזור שכם. באזור רוססו גם כתובות, ובהן: "תנו לטפל בהם". המשטרה פתחה בחקירה אך לא עצרה חשודים. בשבוע שקדם לתקרית אירעו חמישה פשעי שנאה בישראל ובגדה המערבית.

המקרים מתווספים לסדרה של התקפות של פעילי ימין קיצוני שאירעו בשלושת החודשים האחרונים על פלסטינים ורכושם בגדה המערבית, בעיקר באזור שכם. על פי נתוני שב"כ, שפורסמו בחודש אפריל, מספר התקריות מתחילת השנה כבר גבוה יותר ממספרן לכל אורך השנה שעברה. באחת התקריות, לראשונה זה קרוב לשלוש שנים, אף הוצת מסגד בכפר עקרבה, מדרום מזרח לשכם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ