"טבח השגרירות": כך סיקרו בעולם את הרג המפגינים ברצועת עזה

בדיילי מייל כינו את ההרג "מרחץ דמים" ובליברסיון קראו לו "טבח". ברחבי העולם התייחסו בהרחבה לעימותים בגבול הרצועה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

כלי תקשורת בעולם סיקרו בהרחבה את הפגנות הפלסטינים אתמול (שני) ברצועת עזה, שבהן נהרגו 60 בני אדם מאש צה"ל. 2,771 בני אדם נפצעו בהפגנות, יותר מ-1,359 מהם מאש חיה. 54 מהם במצב אנוש ויותר מ-70 במצב קשה. במקביל לסיקור ההפגנות, כלי התקשורת התייחסו גם לטקס העברת שגרירות ארה"ב לירושלים.

האתר האפינגטון פוסט התייחס בכותרת שלו להעברת השגרירות ולהפגנות בעזה, וכתב: "טבח יום השגרירות". הפרסום בהאפינגטון פוסט:

הניו יורק טיימס התייחס להרוגים בעזה בכותרת הראשית וכתב "ישראל הרגה עשרות בעזה", בצירוף תמונה מההפגנות. מתחת לכותרת הראשית מופיע מאמר שכותרתו "שגרירות ארה"ב נפתחת בירושלים, אבל השלום רחוק מתמיד", בצירוף תמונה של איוונקה טראמפ ושר האוצר האמריקאי סטיב מנוצ'ין בטקס בירושלים:

שער הניו יורק טיימס, היום

אתר רשת פוקס ניוז מתח ביקורת על האופן שבו ניו יורק טיימס סיקר את האלימות ברצועה. הכותרת הראשית של המדור "בעולם" באתר עוסקת בטענות שלפיהן העיתון מוטה נגד ישראל:

פוקס ניוז

העיתון הבריטי דיילי מייל פרסם ידיעה גדולה על הרג הפלסטינים בעמוד השער שלו תחת הכותרת "מרחץ דמים":

שער הדיילי מייל, היום

העיתון הצרפתי ליברסיון הקדיש להרוגים ברצועה את כל עמוד השער שלו וכתב: "ירושלים-עזה, שגרירות וטבח":

שער ליברסיון, היום

הכותרת הראשית בגרדיאן הבריטי היא: "ישראל: השגרירות החדשה של טראמפ נפתחת - ועשרות נהרגו", לצד תמונות של איוונקה טראמפ מטקס העברת השגרירות ושל פלסטיני שנפגע בהפגנות:

שער הגרדיאן, היום

הכותרת הראשית של הוול סטריט ג'ורנל היא "כאוס בפתיחת שגרירות ארה"ב", בצירוף תמונות מהפגנה ברצועת עזה ומפתיחת השגרירות אתמול:

וול סטריט ג'ורנל, היום

העיתון הדרום אפריקאי "דה סטאר" התייחס בכותרת הראשית שלו להפגנות בעזה עם הכותרת "הזעם של עזה". לצד תמונה גדולה של מפגינים פרסם העיתון ידיעה על החזרת שגריר המדינה מישראל:

העיתון דה סטאר, היום

העיתון הבריטי האינדיפנדנט פרסם תמונה של פלסטינית בהפגנות על כל עמוד השער. "בירושלים, שגרירות נפתחת. בעזה, לפחות 55 מתו", נכתב בכותרת:

שער האינדיפנדנט, היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ